Wtorek 19.03.2024

Adres mailowy szkoły szkola@kosciuch.pruszkow.pl  jest nieaktualny !!!

Prosimy o adresowni maili na adres podany w kontakcie : szkola@kosciuszko.pruszkow.pl

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (RODO)

Inspektor Ochrony Danych LO im.T.Kościuszki w Pruszkowie p. Iwona Obarzanek

kontakt: iwona.obarzanek@cbi.org.pl

RODO_na_strone_internet_(1).doc

RODO_info_dla_rodzicow_(1).doc

RODO__szkola.docx

Przeczytane.
Zapisane.
Czytamy, żeby przeżyć, doświadczyć, zapamiętać. Zapisujemy, żeby utrwalić.
Zatrzymaj się tu na chwilę.

Na blogu przeczytasz teksty autorstwa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie, dowiesz się o wydarzeniach literackich, istotnych datach. Słowem - razem z nami zaczytasz się w Kościuchu 🙂

/https://www.facebook.com/Przeczytanezapisane-Blog-uczni%C3%B3w-LOTK-1344491212299930/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Nasze Liceum-Szkołą Sukcesu

• W dniu 15 marca w LO Komorów odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.Startowało 7 szkół z terenu powiatu pruszkowskiego.Nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce a chłopcy 6 miejsce.Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY !!!

• Dziś odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego "Sztuka matematyki" oraz nastąpiło wręczenie nagród w dwóch kategoriach: Matematyczny artysta oraz Matematyczny fotograf. Laureatami zostały uczennice klasy 1b - Julia Mika, Barbara Dośpiał oraz klasy 3a - Marcelina Kiempista oraz Eliza Galińska. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy pomysłów i zaangażowania. Sponsorowi nagród głównych - Radzie Rodziców naszego liceum, którymi były bony do Empiku o wartości 125zł dziękujemy za wsparcie.

• W dniu 6 marca br. klasa 1B z p. Izabelą Królak i p. Agnieszką Dyńską pojechała do Muzeum Zimnej Wojny, które znajduje się przy ul. Jezuickiej 1/3 w Warszawie. Miejsce, w którym znajduje się muzeum, to podziemia dawnego komisariatu milicji obywatelskiej, w którym zamordowano maturzystę – Grzegorza Przemyka.

Treść ekspozycji prezentuje cały okres zimnej wojny uwzględniając wszystkie kraje biorące udział w walce z imperium zła. Jednak w znaczącej jej części opiera się ona na przesłaniach, zaangażowaniu i czynach trzech wielkich postaci ostatnich dwóch dekad zimnej wojny – prezydenta Ronalda Reagana, Ojca Świętego Jana Pawła II i gen. Ryszarda Kuklińskiego. Uwzględnione zostały również postaci, które wywarły największe zmiany, zarówno negatywne jak i pozytywne w okresie zimnej wojny: Wojciech Jaruzelski, Margaret Thatcher, Jimmy Carter, Leonin Breżniew, Michaił Gorbaczow, Winston Churchill, KimIrSen, Harry Truman, Józef Stalin, Ronald Reagan.

• Klasy 3C i grupa geograficzna 2 B pod opieką E. Kuzieli, B. Wojtyś, A. Hill-Gaweł i M. Pośpiech zwiedziły kopalnię w Kłodawie. Podzieleni na dwie grupy zjechaliśmy windą na głębokość 600 metrów. Tam pod opieką przewodników oglądaliśmy wyrobiska soli, poznaliśmy sposób powstania, warunki i problemy eksploatacji soli kamiennej. Sprawdziliśmy barwę i smak ścian i brył solnych. Ogromne wrażenie zrobiły na nas rozmiary wyrobisk solnych.

• W tym tygodniu klasa 2d poznawała budowę i funkcję układu wydalniczego. Dzięki Małgosi Panek, która przyniosła materiał badawczy lekcja była o wiele ciekawsza. Biologia może być interesująca nawet dla mat-fizu

• W czwartek 22 lutego br. odbył się finał Mistrzostw Powiatu Pruszkowskiego w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie zdobyli trzecie miejsce ! Gratulacje !!!

• 16 lutego 2024 r. w L.O im. Tomasza Zana odbył się II Międzyszkolny Turniej Szachowy. Brali w nim udział uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Pruszkowie, LO im. A. Mickiewicza w Piastowie, LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie oraz oczywiście LO im. T. Zana w Pruszkowie, który był gospodarzem tego wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwsze miejsce w tym roku, przypadło uczestnikowi naszego liceum Mateuszowi Lewandowskiemu z klasy 3D. Gratulacje!!! Jest to nasze drugie zwycięstwo (jako szkoły) w historii tego wydarzenia i tym bardziej nas to cieszy, że udało się obronić tytuł mistrza. Jesteśmy dumni z naszego zwycięzcy bowiem rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom gry wysoki. Gościem specjalnym i jednocześnie głównym sędzią po raz drugi był absolwent L.O im T. Zana Kacper Jarzębowski - Mistrz Akademicki w szachach.

• Dziś chcielibyśmy zaprezentować film konkursowy, dzięki któremu nasza drużyna - Mikołaj Korzan, Maciej Kozak i Zbyszek Marchel znaleźli się w finale projektu firmy Samsung "Solve for Tomorrow". Panom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!