Piątek 19.04.2024

Adres mailowy szkoły szkola@kosciuch.pruszkow.pl  jest nieaktualny !!!

Prosimy o adresowni maili na adres podany w kontakcie : szkola@kosciuszko.pruszkow.pl

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (RODO)

Inspektor Ochrony Danych LO im.T.Kościuszki w Pruszkowie p. Iwona Obarzanek

kontakt: iwona.obarzanek@cbi.org.pl

RODO_na_strone_internet_(1).doc

RODO_info_dla_rodzicow_(1).doc

RODO__szkola.docx

Przeczytane.
Zapisane.
Czytamy, żeby przeżyć, doświadczyć, zapamiętać. Zapisujemy, żeby utrwalić.
Zatrzymaj się tu na chwilę.

Na blogu przeczytasz teksty autorstwa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie, dowiesz się o wydarzeniach literackich, istotnych datach. Słowem - razem z nami zaczytasz się w Kościuchu 🙂

/https://www.facebook.com/Przeczytanezapisane-Blog-uczni%C3%B3w-LOTK-1344491212299930/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Nasze Liceum-Szkołą Sukcesu

• Nasze uczennice: Dominika Cichocka z klasy 3D, Karina Podgórna z klasy 1B oraz Oliwia Ziąbska z klasy 1A, które są członkami Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa, wzięły udział w dniach 12.04.- 16.04. 2024 r. w wyjeździe edukacyjnym do Wrocławia i Berlina z okazji Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Młodzież zwiedziła najważniejsze zabytki w obu miastach, spotkała się z Młodzieżową Radą Miasta Wrocławia i była na dwóch lekcjach europejskich nt. europarlamentu i wyborów do niego. Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu "Mazowsze dla Młodzieży - edycja dodatkowa" z woj. mazowieckiego.

• W dniu 17 kwietnia br. uczniowie klas 1B, 1D, 3A, 3B, 3C i 3D wzięli udział w lekcji w kinie pt. „Social media - być czy nie być?” w CKiS w Pruszkowie. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak social media wpływają na nasze zdrowie psychiczne, jaki wpływ mają na nasze mózgi, poznali zjawiska: catfishingu, multitaskingu i prokrastynacji, przekonali się, na czym polegają fantomowe wibracje oraz odpowiedzieli sobie na pytanie, czy chcieliby zostać „that girl”.

Po lekcji został wyświetlony film pt. „Il Campione” - „Mistrz”, który pokazał przemianę bohatera, który odkrył, że szczera przyjaźń i wzajemna pomoc nadają w życiu prawdziwy sens oraz że pieniądze i sława nie są w życiu najważniejsze.

• W ostatnią sobotę 13.04 Maja Terlikowska (uczennica klasy 1d) z Zuzanną Gołębiowską (uczennicą klasy 1a) zdobyły wicemistrzostwo Europy Federacji WDSF w duecie modern. Mistrzostwa odbyły się w Skõvde w Szwecji. Dziewczyny reprezentowały Polskę po wcześniejszym powołaniu do kadry narodowej, ponieważ są w tej kategorii Mistrzyniami Polski PZTS.

• We wtorek 16 kwietnia br. został rozstrzygnięty konkurs projektu Solve for Tomorrow organizowanego przerz firmę Samsung. Nasi uczniowie klasy 3D: Maciej Kozak. Mikołaj Korzan oraz Zbigniew Marchel otrzymali wyróżnienie za stworzenie aplikacji ratującej życie wszustkim użytkownikom. Dla nas jesteście Zwycięzcami !!! Gratulujemy !!!

• W dniu 15 kwietnia br. odbyła się VIII edycja konkursu „Śpiewaj, nie ziewaj” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza reprezentantka Lena Świderska z klasy 1F w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Dzień otwarty dla kandydatów już za nami. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie naszym liceum.
    Drodzy Ósmoklasiści - trzymamy za Was kciuki na egzaminach i do zobaczenia w naszej szkole!

• W dniu 5 kwietnia br. w Koninie odbyły się Mistrzostwa Polski International Dance Organization Polskiej Federacji Tańca HIP HOP 2024, na których Alicja reprezentowała Wonder Dance Studio Żyrardów w kategorii junior 2 female. Na 43 startujące tancerki Alicja uplasowała się na 8 finałowym miejscu uzyskując medal i dyplom.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Miło nam poinformować, że przed naszymi Uczniami - Mikołajem Korzanem, Maćkiem Kozakiem i Zbyszkiem Marchelem finał prestiżowego projektu firmy Samsung – Solve for Tomorrow. Już sama obecność w finale jest ogromnym zaszczytem i wielkim sukcesem. Za nami Campus projektu, który odbył się w Centrum Nauki Kopernik, przed nami wielka Gala Finałowa.Do zwycięstwa potrzebujemy Państwa głosów! Głosowanie potrwa do 14.04. do g. 23:59.Zagłosować można klikając w link:https://solvefortomorrow.pl/liceum-ogolnoksztalcace-im.../Następnie należy kliknąć w link potwierdzający, który otrzymacie Państwo pocztą elektroniczną.Bardzo prosimy o udostępnienia!Głosujcie i trzymajcie kciuki!

• W dniu 09.04. 24 uczniowie klas trzecich wybrali się do Teatru Studio Buffo w Warszawie na spektakl anglojęzyczny w wykonaniu The American Drama group TNT THEATRE. Podczas spektaklu młodzież miała okazję poznać wizytę świata według Georga Orwella.

• Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza rodziców oraz kandydatów do klas pierwszych na wideokonferencję odnośnie rekrutacji do szkół na rok szkolny 2024/2025 zaproszenie_dla_szkol_i_rodzicow.pdf