Aktualności

 • Projekt "Cienie i blaski"

  W ramach obywatelskiego projektu "Cienie i blaski" realizowanego we współpracy  z Książnicą Pruszkowska i Mlodzieżowym Domem Kultury grupa naszych uczniów (1D+3A) ze szkolnym koordynatorem  prof. Izabellą Przybył  brała udział w specjalnie dla nas zorganizowanym wydarzeniu kulturalnym. Obejrzeliśmy kultowy spektakl "Władza" - Nicka Deara w reżyserii   Andrzeja Bubienia w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, prócz uczty teatralnej, gdyby nie prywatne spotkanie z zespołem aktorów. Fantastyczne, zwłaszcza dla członków naszej grupy teatralnej "Fircyki".
  Korzystając z okazji odwiedziliśmy zaskakująco bogate Muzeum Jacka Malczewskiego czołowego malarza i rysownika Młodej Polski. 

 • Apel upamiętniający 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim

  19 kwietnia, w samo południe, w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Lekcję trudnej i bolesnej historii przeprowadzili uczniowie klasy 2e: Julia Parczewska, Weronika Wyłupek, Krzysztof Rowicki i Mateusz Tarkowski we współpracy z p. Katarzyną Zegadło - Gałecką oraz p. Anną Zegadło. Wspomnienie bohaterskich powstańców podsumowało przypomnienie sylwetek bojowników getta, którzy związani byli z Pruszkowem: Szlamka Szustera, Zachariasza Artsztajna i Lonki Koziebrockiej. Na zakończenie wysłuchaliśmy wzruszającej interpretacji piosenki "Warszawo ma" w wykonaniu uczennicy klasy 2e, Zuzanny Fijak.
  Uczniowie i nauczyciele dumnie nosili przez cały dzień symbol pamięci o powstaniu - żonkile.
  Znów połączyła nas pamięć.
                                                                                                                                                            Apel upamiętniający 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim - Obrazek 1

 • 75. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

  „Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy” – Marek Edelman

  19 kwietnia 1943 wybuchło zbrojne powstanie w getcie w Warszawie. Bojowcy getta postanowili dać odpór oddziałom niemieckim, których zadaniem była ostateczna likwidacja największego getta w Europie. Dziś chcemy uczcić  pamięć walczących, biorąc udział w organizowanej przez Muzeum POLIN akcji Żonkile.

  Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile. (źródło: Muzeum POLIN)
  Uczcijmy ich pamięć podczas apelu, w czwartek, 19 kwietnia, o godzinie 12.00
  Żonkile dostępne w bibliotece szkolnej. O żydowskich mieszkańcach naszego miasta i okolic przeczytasz w dostępnej w bibliotece książce Sefer Pruszków.(zdjęcie: Sefer Pruszków).
   
  Łączy nas pamięć

 • III Konkurs Piosenki "Śpiewaj, nie ziewaj"

  Nasi uczniowie z klasy ID oraz IE wzięli udział w III Konkursie Piosenki "Śpiewaj, nie ziewaj" pod patronatem Starosty Pruszkowskiego p.Maksyma Gołosia. W sobotę 14 kwietnia 2018 roku podczas koncertu finałowego II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica klasy I D Julia Kucharska. Wyróżnienie otrzymał również uczeń tej klasy Franciszek Prokopiuk. Gratulujemy !!!

 • Rejestracja kandydatów na dawców szpiku w naszym liceum

 • Sukces "Kościuszki" w projekcie UW "Matematyka dla ciekawych świata"

  WYPRZEDZILIŚMY WARSZAWSKIE LICEA!!!

  SZCZEGÓŁY: http://ciekawi.icm.edu.pl/drupal/?q=node/149

 • 05.04.2018

  Uczniowie klasy Ie wraz z wychowawcą p.Rafałem Piórkowskim wsparli dziś tj. 5 kwietnia 2018 roku I Zawody Pływackie dla dzieci z autyzmem. organizowane przez Szkołę Podstawową " Przylądek". Zawody odbyły się na Miejskim Basenie  Kapry", a nasza młodzież dzielnie pomagała zawodnikom pokonywać kolejne bariery. Gratulujemy postawy !

 • Kościuszko znów na podium

   27 marca na stronie internetowej Stowarzyszenia Warszawskich Nauczycieli Polonistów zamieszczono wyniki XVIII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na Medal” odbywającego się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach wojewódzkich, które miały miejsce 10 marca w Warszawie, LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie reprezentowały maturzystki z klasy 3e i obydwie odniosły sukces: Aleksandra Orzeszek zdobyła tytuł laureatki II. miejsca, a Dominika Tatoń – tytuł finalistki. Tym samym drugi rok z rzędu uczniowie „Kościucha” znajdują się wśród mistrzów ortografii! W ubiegłym roku szkolnym bowiem laureatką pierwszego miejsca była Marta Kostrzewska. Jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy!!!

 • Msza Św w intencji aresztowanych przywódców Polskiego Państwa Podziemnego

  27 i 28 marca 1945 roku piętnastu z szesnastu przywódców Polskiego Państwa Podziemnego zostało aresztowanych w Pruszkowie przez NKWD. Dla upamiętnienia tych wydarzeń 25 marca 2018 roku odbyła się Msza Św, w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie w intencji w/w aresztowanych przywódców ioraz wszystkich żołnierzy walczących o Niepodległą Polskę. W Mszy Św. uczestniczyli Starosta Pruszkowski p. Maksym Gołoś  oraz przedstawiciele władz samorządowych z powiatu pruszkowskiego. oraz poczty sztandarowe szkół powiatowych w Pruszkowie, w tym naszego liceum. Po nabożeństwie odbyło się wręczenie Medalu „Pro Patria” panu Wojciechowi Fabianowi w uznaniu jego szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny. 

 • W czwartek 22 marca 2018 roku nasze liceum obchodziło Święto Patrona Szkoły. Uroczystość uświetniła obecność Starosty Pruszkowskiego p. Maksyma Gołosia oraz Wicestarosty p.Krzysztofa Rymuzy. Po przemówieniu dyrektor szkoły p.Iwony Pych oraz Starosty Pruszkowskiego zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane z okazji świeta szkoły. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie społeczność liceum wraz z gośćmi obejrzała program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy III A oraz II E.
   

 • W dniu Święta Szkoły - 22.03.2018 - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Julia Tokarz z klasy IIc złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Żbikowie.

 • Klub CAŁKA w ataku

  23 marca 2018 r. przecieraliśmy szlak w Międzynarodowym Konkursie "Nabój".Formuła konkursu nietypowa, ciekawa i zaskakująca: wiedza, współpraca, ryzyko, tempo, koordynacja działań. Lekko nie było : zdobyliśmy cenne doświadczenie, wypracowaliśmy  26 wynik w Europie. Pierwsze koty za płoty.
  Gratulacje dla odważnych Uczestników :  Alisa Zubenko, Janaszewskiego Kuby, Santarka Dominika,  Zielińskiego Dominika, Lendziona Błażeja. 
  Opiekun grupy  i koordynator  : Izabella Przybył
                           Klub CAŁKA w ataku - Obrazek 1     Klub CAŁKA w ataku - Obrazek 2

 • Powitanie wiosny 2018 - z motywem kwiatowym 😊 🌸🌺🌹💐🌻🌷 🌸🌺🌹💐🌻🌷

  Powitanie wiosny 2018 - z motywem kwiatowym 😊 🌸🌺🌹💐🌻🌷 🌸🌺🌹💐🌻🌷 - Obrazek 1  Powitanie wiosny 2018 - z motywem kwiatowym 😊 🌸🌺🌹💐🌻🌷 🌸🌺🌹💐🌻🌷 - Obrazek 2

 • 16.03.2018

  Dzień otwarty dla kandydatów już za nami - dziękujemy za tak liczne przybycie!
  Drodzy Gimnazjaliści! Trzymamy za Was kciuki na egzaminach i do zobaczenia w naszej szkole! Dzień otwarty dla gimnazjalistów do naszego liceum - Obrazek 1😊
  Zdjęcia wykonane przez http://www.fotografpruszkow.pl

 • I etap konkursu piosenki Wojciecha Młynarskiego pt. Tulipanada

  W dniu 13 marca odbył się w Ursusie pierwszy etap konkursu piosenki Wojciecha Młynarskiego pt. Tulipanada,  w którym wzięło udział troje uczniów z klasy pierwszej D:Julia Kucharska, Weronika Witter i Franciszek Prokopiuk.Uczniowie wykonali każdy jedną piosenkę z tekstem W.Młynarskiego: “Kocham cię życie”, “Światowe życie” i “Nie ma jak u mamy”.Uczniowie zostali pochwaleni przez komisje i każdy z nich otrzymał konstruktywne uwagi do dalszej pracy.Czekając na wyniki pierwszego etapu konkursu, życzymy im zapału do pracy i wielu sukcesów.

 • Konkurs “ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” – organizowany przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej.

  W konkursie wzięły udział 3 uczennice z klas pierwszych:Patrycja Huk, Anna Kondracka i Weronika Witter. Powstały bardzo ładne i interesujące prace, każda w innym stylu.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac.Uczennicom życzymy sukcesów na dalszym etapie konkursu.
  Konkurs “ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” – organizowany przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej. - Obrazek 1          Konkurs “ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” – organizowany przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej. - Obrazek 2 

   

 • 13.03.2018

  W piątkowy poranek 9 marca 2018r. uczniowie klasy 3 E wraz z wychowawcą p.  Bożeną Domańską oraz p. Anetą Rachtan pojechalina  dwuetapową  wycieczkę dydaktyczną do Warszawy.Najpierw udali się do Muzeum Ewolucji, gdzie mieli szansę zapoznać się z bogatą kolekcją eksponatów, m.in.: odlewem szkieletu prakonia, rekonstrukcją australopiteka oraz szkieletem wodnego rybożernego płaza tarczogłowego. Dowiedzieli się  także, że proces rozrostu mózgu był warunkiem, a nie przyczyną uformowania człowieka cywilizowanego.
  Następnie w  Teatrze Studio Buffo uczniowie obejrzeli spektakl  pt. „Tango”,  będący adaptacją dramatu Sławomira Mrożka. W sztuce wykorzystano zarówno  współczesną muzykę, jak i nagrania z lat sześćdziesiątych, co umożliwiło nową interpretację oraz pozwoliło lepiej zrozumieć treść książki. Było to przedostatnie wspólne wyjście klasy 3 e, która niebawem wróci do Muzeum Ewolucji, aby wysłuchać wykładu  na temat etapów antropogenezy.      

   

   

 • Kierunek Marzenia-warsztaty dla młodzieży

  Nasi uczniowie wzieli udział w warsztatach dla młodzieży orgazizowanych przez MDK..Trzymamy kciuki za realizację marzeń uczestników 

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
  ul. Kościuszki 38
  05-800 Pruszków
 • 22 758 63 73

Galeria zdjęć