Aktualności

 • PROJEKT UNIJNY W LO IM. T.KOŚCIUSZKI W PRUSZKOWIE

  PROJEKT UNIJNY W LO IM. T.KOŚCIUSZKI W PRUSZKOWIE

  Rekrutacja na zajęcia Projektu Unijnego od poniedziałku
  8 października 2018 roku do czwartku 11 października do godz. 14.00 w sekretariacie szkolnym.

  Rodzaje zajęć: 1. Programowanie/kodowanie
                           2. Koło informatyczne
                           3. Koło doświadczalne z biologii
                           4. Młody naukowiec
                           5. Koło filmowe
  Oświadczenia oraz druki do pobrania w zakładce Projekt Unijny powyżej.Liczba miejsc ograniczona.

 • Konkurs "Ryngraf Polski -szkaplerz duchowy" -w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Regulamin konkursu w linku poniżej:
  KONKURS_Ryngraf.doc

  Prezentacja:
  Tradycja_Ryngrafu__.pptx

  Kontakt w sprawie konkursu- p. Zofia Zawadzka, doradca metodyczny religii

 • Gra miejska „Pruszków 1939 – 1945”.

  Gra miejska „Pruszków 1939 – 1945”.

  2 października 2018 roku na terenie Pruszkowa została przeprowadzona gra miejska „Pruszków 1939 – 1945”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół z terenu miasta. Wśród uczestników tego wydarzenia znalazła się drużyna uczniów z klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Celem tej gry było przybliżenie wiedzy o okupacyjnej historii Pruszkowa, życiu codziennym jego mieszkańców oraz działalności konspiracyjnej w okupowanym przez Niemców mieście
                                                                                                                                                                     Gra miejska „Pruszków 1939 – 1945”. - Obrazek 1.

 • Marsz "Tędy przeszła Warszawa"

  Marsz "Tędy przeszła Warszawa"

  30.09.2018 młodzież z naszego liceum pod opieką p. Małgorzaty Rzewnickiej wzięła udział w  żywej lekcji historii.Był to przemarsz ulicami Pruszkowa w strojach z epoki.Uroczystość pod hasłem "Tędy przeszła Warszawa". Marsz pamięci więżniów obozu DULAG 121 i niosącym im pomoc pozwoliła wyzwolić uczucia empatii tym,którzy wzięli udział w inscenizacji.
  Marsz "Tędy przeszła Warszawa" - Obrazek 1 Marsz "Tędy przeszła Warszawa" - Obrazek 2  Marsz "Tędy przeszła Warszawa" - Obrazek 3

 • Gratulacje dla naszych dziewcząt!!!

  Gratulacje dla naszych dziewcząt!!!
 • III E na FESTIWALU NAUKI 26-28.09.2018r.
  05.10.2018

  Pod czujnym okiem wychowawczyni p. A. Armisty i za-cy wychowawcy p. A. Hill-Gaweł 26.09. środa - INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ PANIM. M. NENCKIEGOMieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez dr Katarzynę Bartkowską na temat: „ Co się kryje w głowie czyli tajemnica powstania i budowy mózgu”
  Mózg to niezwykle złożony narząd, kierujący wszystkimi funkcjami organizmu.  Ze względu na swoje znaczenie dla całego organizmu oraz kruchość jego budowy, schowany jest pod kilkoma „warstwami” ochronnymi takimi jak opony mózgu i czaszka. Jest to główne centrum odbierające i przetwarzające docierające informacje ze środowiska i z wnętrza ciała. Mózg to bardzo skomplikowana struktura, w której każdy, nawet najmniejszy element jest niezbędny dla funkcjonowania całości. Dlatego bardzo ważny jest proces prawidłowego formowania się poszczególnych jego elementów. Wykład przybliżył nam mechanizmy rozwoju ośrodkowego układu nerwowego kręgowców, a więc mózgu i rdzenia kręgowego. Omówione zostały poszczególne etapy formowania się złożonej struktury od zarodka do dorosłości.  Przedstawione zostały elementy mózgu. Omówione zostały różne rodzaje komórek nerwowych i sposoby ich generacji, rodzaje podziałów, miejsce ich namnażania i przemieszczania się oraz sposób formowania funkcjonalnych połączeń.  Odpowiedziano na pytanie, jakie geny kontrolują powstawanie tej struktury i czy można nimi sterować. Co robić aby rozwój mózgu przebiegał prawidłowo i warunkował niezaburzone jego późniejsze funkcjonowanie. Jak to jest, że mimo takiej samej budowy anatomicznej, każdy mózg ludzki jest inny
  27.09. czwartekWydział Medycyny weterynaryjnej szkoły Głównej Gospodarstwa wiejskiegoOdbyliśmy bardzo ciekawe zajęcia w Laboratorium toksykologicznym, które poprowadziły dr Magdalena Chłopecka i dr Marta Mendel. Dzięki temu mogliśmy się już poczuć jak studenci. Skorzystaliśmy z zaproszenia do świata toksykologii, w którym, pod okiem prowadzących staraliśmy się rozwikłać ciekawe zagadki zatruć. Samodzielnie przygotowywaliśmy materiał do badań oraz wykonaliśmy izolacje substancji przy pomocy metod dostosowanych do właściwości fizyko-chemicznych szukanych trucizn. Na przykładzie całego toku postępowania podejmowanego w przypadku podejrzenia zatrucia udowodniliśmy, że toksykolog to człowiek wielu pasji: lekarz klinicysta, patolog, chemik, biolog i……detektyw!
  28.09. piątekWydział biologii Uniwersytetu warszawskiego. W ostatnim dniu naszych festiwalowych zmagań wysłuchaliśmy wykładu prowadzonego przez dr hab. Edytę Brzóskę – Wójtowicz i dr Iwonę Grabowską – Kowalik na temat: „Od degeneracji do rekonstrukcji – tajemnice regeneracji mięśni szkieletowych. Podczas wykładu zostały nam zaprezentowane najnowsze doniesienia naukowe dotyczące regeneracji mięśni i badań nad wspomaganiem tego procesu oraz mobilizacji komórek macierzystych do uszkodzonej tkanki. Warto było skorzystać z oferty FESTIWALU NAUKI 2018!!! Mieliśmy ponadto możliwość obejrzeć wyższe uczelnie z bliska, poczuć tę atmosferę i zdecydować niektórzy, gdzie będziemy studiować już niedługo. Klasa IIIE z wychowawczynią

 • Wykłady z fizyki i astronomii!

  Wykłady z fizyki i astronomii!

  Rozpoczynają się wykłady z fizyki i astronomii.Wykłady z astronomii odbywają się w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, ul. Bartycka 18) o godzinie 18.
  Pierwszy wykład 08.10.2018r. Szczegóły na stronie www.camk.edu.pl i na plakacie w załączniku. camk_jesien18.pdf
  Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przygotował dwa rodzaje wykładów, które odbywają się w Sali 0.03 Wydziału (Warszawa, ul. Pastera 5):
  Zapytaj fizyka -  raz w miesiącu w czwartki. Pierwszy wykład 25.10 o godzinie 17:15 „Abstrakcja w nauce i sztuce”
  Wykłady sobotnie – 10 – 11:30 i 12 – 13:30. Pierwszy wykład 20.10.2018r. „Od muzyki do fizyki”
  Program wykładów w serii jesiennej na stronie:  http://www.fuw.edu.pl/wo/?id=103 .
  Więcej informacji: www. fuw.edu pl
  Gorąco zachęcam do udziału- nauczyciel fizyki I.Miklaszewska

 • Szkolny Konkurs Fizyczny: "Opowieści fizyczne"

  Szkolny Konkurs Fizyczny: "Opowieści fizyczne"

  Szkolny Konkurs Fizyczny: "Opowieści fizyczne".Zachęcam da udziału, regulamin i pierwsza seria zadań w załączeniu.-nauczyciel fizyki I. Miklaszewska
  seria1.docx
  regulamin_2151_.docx

 • Wyjazd integracyjny klas pierwszych za nami !

  Wyjazd integracyjny klas pierwszych za nami !

  W dniach 26-28 wrzesnia 2018 r. klasy pierwsze wraz z wychowawcami i nauczycielami udały sie na wyjazd integracyjny na Mazury. Klasy chętnie tańczyły w rytmach disco polo na dyskotece, śpiewały piosenki Czesława Niemena piekąc kiełbaski na ognisku i żwawo wchodziły na ściankę wspinaczkową. Mimo deszczowej pogody udało się zrealizować wszystkie punkty programu, a uczniowie wrócili zadowoleni. Cel integracja został osiągnięty. Dziękujemy opiekunom i uczniom!

   

 • Wycieczka II D do Łazienek

  Wycieczka II D do Łazienek

  28.09.2018 -klasa 2d z Wychowawcą P.Przybył i opiekunem P.Zamkowską odwiedziła Łazienki Królewskie :  tym razem przewodnikami byli sami uczniowie, każdy starał się , aby jego wystąpienie było interesujące i oryginalne, najłatwiejsze zadania miała Wiktoria , która omawiała teatr i  wykorzystała swoje umiejętności aktorskie.
  Wycieczka II D do Łazienek - Obrazek 1 Wycieczka II D do Łazienek - Obrazek 2

 • SPOTKANIE Z POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ W KOŚCIUCHU.

  SPOTKANIE Z POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ W KOŚCIUCHU.

  29 września 2018 (sobota 10.00 sala 8 ) rusza kolejna edycja SPOTKAŃ Z POLITECHNIKĄ WARSZAWSKĄ W KOŚCIUCHU.

  Zapraszamy obecnych i przyszłych uczniów oraz inne osoby zainteresowane do udziału w WYKŁADACH I WARSZTATACH.

  zapisy wymagane ,szczegóły tutaj: http://kosciuch.mini.pw.edu.pl/node/3

 • Wycieczka III A i III B do Krakowa
  27.09.2018

  Klasa III A oraz III B odwiedziły Kraków. Uczniowie wzieli udział w warsztatch w Synagodze, w warsztatach edukacyjnych w Teatrze Słowakiego oraz złożyły kwiaty na rynku pod tablicąTadeusza Kosciuszki.

 • 3 dni wycieczkowe w naszym liceum 26.09-28.09.2018

  3 dni wycieczkowe w naszym liceum 26.09-28.09.2018

  W tym tygodniu przez trzy dni nasi uczniowie odbywają wycieczki dydaktyczne, krajoznawcze i rekreacyjne. Klasy I udały się na Mazury do Ośrodka Kulka na wycieczkę integracyjną. Klasy II i III odbywają wycieczki dydaktyczne do Muzeów, Ogrodu Botanicznego czy wystawy. Klasy III A oraz III B udały się do Krakowa.

 • Uczniowie naszego liceum na Pikniku Służb Mundurowych w Pruszkowie

  Uczniowie naszego liceum na Pikniku Służb Mundurowych w Pruszkowie

  Uczniowie klasy II D naszego liceum pod opieką p. Zuzanny Olszak wzięli dziś udział w Pikniku Służb Mundurowych z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie.
              Uczniowie naszego liceum na Pikniku Służb Mundurowych w Pruszkowie - Obrazek 1                                                                                Uczniowie naszego liceum na Pikniku Służb Mundurowych w Pruszkowie - Obrazek 2

 • Ognisko SASLOK

  Ognisko SASLOK
  W sobotę 22 września 2018 roku odbyło się ognisko zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków naszego liceum. Honorowymi gośćmi byli dyrektor LO im. T.Kościuszki w Pruszkowie p. Iwona Pych, wiceprezydent miasta Pruszków p. Michał Landowski, przewodnicząca rady rodziców w naszym liceum p. Renata Karlewicz.
  Dziękujemy Wszystkim za przybycie!!!
                                                                                                 Ognisko SASLOK - Obrazek 1
 • Uroczystość upamiętniająca więźniów obozu przejściowego ludności cywilnej po Powstaniu Warszawskim w Pruszkowie – Dulag 121.

  Uroczystość upamiętniająca więźniów obozu przejściowego ludności cywilnej po Powstaniu Warszawskim w Pruszkowie – Dulag 121.

  Uczniowie klasy IB oraz Poczet Sztandarowy Szkoły z uczniami klasy IIIC, pod opieką Pani Bożeny Wojtyś i Pani Bożeny Gawdy, w piątek 21 września 2018 r. reprezentowali nasze liceum na obchodach rocznicowych upamiętniających więźniów obozu przejściowego ludności cywilnej po Powstaniu Warszawskim w Pruszkowie – Dulag 121. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Nie zabrakło również przemówień prezydenta miasta Pruszków, wręczenia odznaczeń kombatantom oraz złożenia wieńców przez starostwo, miejscowe instytucje publiczne, gimnazja i licea. Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, upamiętnienie tego wydarzenia oraz opiekę wychowawców.
  Uroczystość upamiętniająca więźniów obozu przejściowego ludności cywilnej po Powstaniu Warszawskim w Pruszkowie – Dulag 121. - Obrazek 1 Uroczystość upamiętniająca więźniów obozu przejściowego ludności cywilnej po Powstaniu Warszawskim w Pruszkowie – Dulag 121. - Obrazek 2

 • Zmiana terminu wpłat na ognisko- SASLOK zaprasza!!!

  Zmiana terminu wpłat na ognisko- SASLOK zaprasza!!!
 • Gratulacje dla Szymona!!!

  Gratulacje dla Szymona!!!
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Spotkanie z aktorem Marcinem Dorocińskim

  Spotkanie z aktorem Marcinem Dorocińskim

  Uczniowie oraz absolwenci  naszego liceum wraz z nauczycielem języka polskiego wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez MDK w Pruszkowie z aktorem Marcinem Dorocińskim.
  Spotkanie z aktorem Marcinem Dorocińskim - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
  ul. Kościuszki 38
  05-800 Pruszków
 • 22 758 63 73

Galeria zdjęć