Szkolne Koło Teatralne

Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego poprzez spektakl „Uczone Białogłowy” promowali naszą szkolę w środowisku lokalnym. W październiku i listopadzie grali w 6 spektaklach na terenie Pruszkowa, Warszawy i Grodziska Mazowieckiego. Spektakl „Uczone Białogłowy” obejrzało około 700 osób, w tym około 200 gimnazjalistów z terenu Grodziska Mazowieckiego. Zaprezentowaliśmy przedstawienie uczniom z następujących szkół:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie
  3. Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Pruszkowie
  4. Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Pruszkowie
  5. Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 23 w Pruszkowie
  6. Gimnazjum Nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Grodzisku Mazowieckim
  7. Gimnazjum Nr 3 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim

Ponadto uczniowie wystąpili w dwóch spektaklach zorganizowanych dla społeczności lokalnej. Młodzież miała okazję kilka razy wystąpić na dużej scenie z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Spektakl bardzo podobał się widowni, czego dowodem były gromkie oklaski dla aktorów oraz słowa uznania składane na ręce aktorów, reżysera - p. Gerarda Położyńskiego i opiekunek Szkolnego Koła Teatralnego. Szkolne Koło Teatralne zakończyło sezon związany ze spektaklem „Uczone Białogłowy” i już od soboty 20.11.2010r. rozpoczyna pracę nad nowym przedstawieniem.

Małgorzata Pachulska
Anna Szumacher