spotkanie z absolwentem

W dniu 20.10.2014 gościliśmy Panią Dagmarę Kośka, członka gabinetu politycznego Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Günthera H. Oettingera i jednocześnie absolwentkę naszego liceum z roku 1999 (Dagmara Tomaszewska - klasa autorska angielsko-informatyczna), która w ramach programu Komisji Europejskiej „Back to School” spotkała się z młodzieżą i nauczycielami.

Tematyką spotkania były min. efekty członkostwa Polski w UE oraz perspektywy rozwoju wspólnoty, możliwość podejmowania nauki i pracy w państwach UE oraz zatrudnienia w unijnych instytucjach. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę i jakie kompetencje w unijnych strukturach będzie miał Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej.