Jubileusze Szkoły

60 lat Liceum

60 – lecie „Kościucha”

W czwartek 13 października odbyły się uroczystości związane z 60 – leciem Liceum im. T. Kościuszki w Pruszkowie. Było uroczyście, podniośle i wspomnieniowo. Program artystyczny przygotowany przez grono pedagogiczne wspólnie z uczniami, zaskakiwał pomysłowością i rozmachem. Bardzo ciekawa była aranżacja scenografii, została ona stworzona z „żywych figur”, przebranych w stroje historyczne, między innymi z epoki patrona Tadeusza Kościuszki. W obchodach wzięli udział uczniowie, absolwenci, przedstawiciel Mazowieckiego Kuratora Oświaty, władze Powiatu Pruszkowskiego oraz miasta Pruszkowa.

W uroczystościach nie mogła wziąć udziału Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski- absolwentka „Kościucha”. W jej imieniu list do zebranych gości przeczytała Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta. W liście tym Starosta nawiązała do swojego bardzo osobistego stosunku do tej szkoły - „W moim sercu „Kościuch” ma specjalne miejsce. Jest ono ściśle związane z moją młodością, tu poznałam wielu swoich przyjaciół. Z wieloma z nich do dzisiaj utrzymuję kontakty. Nie potrafię myśleć i mówić o „Kościuchu” bez szacunku i wzruszenia.”

Uczniowie przygotowali wiele atrakcji na ten dzień. Nie zbrakło m.in. konkursu na najlepszy strój historyczny. Sale szkolne zamienione zostały w sale wystawowe, w których można było obejrzeć wiele ciekawych rzeczy m.in. zbiory kolekcjonowane przez uczniów, poczytać prasę z lat 60 tych ubiegłego stulecia.

Szkoła była otwarta do późnych godzin wieczornych. Przez jej gmach przewinęło się wielu mieszkańców powiatu, w tym gimnazjaliści, którzy obecnie zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły. Na tę okazję przygotowano także jubileuszowe wydanie gazety szkolnej.