Jubileusze Szkoły

100 lat nadania szkole imienia

W piątek 20 października 2017 roku nasza szkoła obchodziła jubileusz 100-lecia nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji o godz.11.00 została odprawiona Msza Św. w Kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie.Następnie ulicami miasta uczniowie wraz z nauczycielami przeszli w uroczystym przemarszu z kościoła do budynku szkoły.
O godz. 13.00 rozpoczęła się część oficjalna obchodów, na którą zostali zaproszeni znakomici goście. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Mazowiecki p. Zdzisław Sipiera. W liście przekazanym szkole podkreślił: "Wybór patrona jest deklaracją identyfikacji z wartościami, które on uosabia, i zobowiązaniem do dochowania im wierności".
Zaproszenie przyjęli również: Mazowiecki Kurator Oświaty p. Aurelia Michałowska, Starosta Pruszkowski p.Maksym Gołoś, p.Maria Makowska i Mirosława Śliwińska z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Przewodniczący Rady Szkoły p. Dariusz Seremak, p.Wojciech Konecki z Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego.
Po części oficjalnej przemówień zacnych gości dyrektorzy szkół powiatowych, miejskich oraz szkół współpracujących obecnie z liceum , a także dyrektorzy instytucji i fundacji złożyli życzenia z okazji 100-lecia szkoły. Następnie Dyrektor Szkoły p. Iwona Pych wręczyła statuetki osobom zasłużonym dla szkoły. Jedną z nich otrzymał  p. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.
Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod opieką p. Anety Rachtan.
Podczas części artystycznej zebrani  przenieśli się na „Lekcję języka polskiego z Ferdydurke”, która była finałem uroczystego spotkania.Na gali finałowej wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni gości zostali zaproszeni na scenę do odśpiewania znanej piosenki  zespołu Kombi "Pokolenia" oraz do pamiątkowego zdjęcia.
Szkoła w Pruszkowie została powołana w 1895 r. z inicjatywy hrabiego Antoniego Potulickiego. Liceum Ogólnokształcące otrzymało patrona w okolicznościach związanych z setną rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki. Pruszkowianie mają także pomnik Tadeusza Kościuszki z 1927 r., pod którym młodzież licealna złożyła dziś kwiaty.
Warto rownież przypomnieć, iż rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat RP rokiem Tadeusza Kościuszki.