Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum

O Stowarzyszeniu

Jesteś Absolwentem lub po prostu sympatykiem naszego Liceum? Chcesz być bliżej szkoły i brać czynny udział w życiu Stowarzyszenia? Już niedługo zaczniemy przyjmować nowych członków! Więcej informacji wkrótce, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszym statutem dostępnym w zakładce Statut SASLOK.

Poniżej kilka informacji o Stowarzyszeniu

Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności operającej się w szczególności na:

- integrowaniu społeczności absolwentów i sympatyków Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie,
- krzewieniu pamięci o patronie Liceum i jego absolwentach,
- edukacji kulturalnej i społecznej, w szczególności na rzecz absolwentów i młodzieży uczącej się w Liceum.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele przeze wszystkim poprzez:

- organizowanie spotkań, konferencji, seminariów, warsztatów, prelekcji, szkoleń i wykładów,
- organizowanie imprez kulturalnych,
fundowanie nagród i stypendiów uczniom Liceum,
- współuczestniczenie w życiu Liceum, miasta Puszków, powiatu pruszkowskiego i województwa mazowieckiego, w szczególności przez współpracę z władzami Liceum, miasta, powiatu i województwa,
- stworzenie i prowadzenie rejestru członków Stowarzyszenia,
- zbieranie materiałów dotyczących historii oraz dorobku Liceum i jego absolwentów,
- organizowanie warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
- propagowanie i organizowanie wymiany międzykulturowej, w szczególności przez organizację wyjazdów studyjnych.