Aktualności

Partnerzy















Piątek 26.06.2026

Piątek 26.06.2026

                                                             

Adres mailowy szkoły szkola@kosciuch.pruszkow.pl  jest nieaktualny !!!

Prosimy o adresowni maili na adres podany w kontakcie : szkola@kosciuszko.pruszkow.pl



   
 

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (RODO)

Inspektor Ochrony Danych LO im.T.Kościuszki w Pruszkowie p. Iwona Obarzanek

kontakt: iwona.obarzanek@cbi.org.pl

RODO_na_strone_internet_(1).doc

RODO_info_dla_rodzicow_(1).doc

RODO__szkola.docx

 

http://kosciuch.mini.pw.edu.pl/

Przeczytane.
Zapisane.
Czytamy, żeby przeżyć, doświadczyć, zapamiętać. Zapisujemy, żeby utrwalić.
Zatrzymaj się tu na chwilę.


Na blogu przeczytasz teksty autorstwa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie, dowiesz się o wydarzeniach literackich, istotnych datach. Słowem - razem z nami zaczytasz się w Kościuchu 🙂

http://przeczytanezapisane.blogspot.com

/https://www.facebook.com/Przeczytanezapisane-Blog-uczni%C3%B3w-LOTK-1344491212299930/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

 

 

 

 

Nasze Liceum-Szkołą Sukcesu

 

 

  • W czwartek 25 czerwca br. odbył się pólfinał i finał Międzyklasowego Turnieju Piłki Nożnej. Trzecie miejsce zdobyła klasa 1c, drugie miejsce klasa 3d. Rozgrywki wygrali uczniowie klasy 2c. Gratulujemy!!! Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu wraz z opiekunem za organizację i zaangażowanie w przebieg turnieju.

  • W dniu dzisiejszym młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach plakatu zorganizowanych przez Stowarzyszenie Salon Pruszkowski. Efektem ich pracy są wspaniale plakaty promujące Pruszków z okazji zbliżającego się 110 lecia miasta. Cieszymy się, że do naszej szkoły uczęszczają tacy uzdolnieni młodzi ludzie. Gratulacje!!!

  • W dniu 23 czerwca br. uczniowie klasy 2B odwiedzili Łódź. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, dzięki czemu mogliśmy w pełni cieszyć się zwiedzaniem miasta.

    Podczas spaceru podziwialiśmy słynne łódzkie murale, które zachwyciły nas swoją różnorodnością i artystycznym charakterem. Odwiedziliśmy również reprezentacyjną ulicę Piotrkowską, Pasaż Róży, Muzeum Poznańskich oraz Manufakturę Łódzką, dawne zakłady włókiennicze, które zostały zrewitalizowane.

    Choć program wycieczki był bardzo intensywny, czas minął nam niezwykle miło. Wspólne zwiedzanie sprzyjało integracji klasy, a sympatyczne towarzystwo i dobra atmosfera sprawiły, że wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to bardzo udana wycieczka w ostatnim tygodniu nauki roku szkolnego 2025/2026

  • "Bezpieczeństwo na drodze" to warsztaty dla uczniów klas trzecich nie tylko dla tych którzy w najbliższym czasie mają w planach zrobić prawo jazdy. Warsztaty składały się z dwóch części. Uczniowie zapoznali się z zasadami i przepisami ruchu drogowego, a potem pod okiem instruktora nauki jazdy próbowali swoich sił na placu manewrowym. Wykorzystując specjalistyczne gogle mogli na własnej skórze sprawdzić jak i co widzi kierowca pod wpływem alkoholu. Było zdziwienie. Były emocje było ciekawie.

  • W piątek 19 czerwca br. klasy 2b i 2c miały okazję obejrzeć spektakl „Pocztówka z Dulagu”, zrealizowany w oparciu o wspomnienia osób, które przeszły przez obóz przejściowy w Pruszkowie. Przedstawienie wystawiły członkinie grupy teatralnej Teatralnia K40. Dziękujemy Muzeum Dulag 121 za zaproszenie i możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  • Uczniowie klas 1d i 2d wraz z opiekunami 18 czerwca spędzili wyjątkowy dzień w Puławach i Kazimierzu Dolnym, odkrywając piękno i historię regionu. W Puławach zachwyciło ich Muzeum Czartoryskich oraz otaczający je urokliwy park, następnie grupa przeniosła się do malowniczego Kazimierza Dolnego, gdzie podziwiała rynek z zabytkowymi kamienicami, zamek, basztę, a także zdobyła Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się niezapomniany widok na miasteczko. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom, zatem nie zabrakło również przejścia przez słynny wąwóz lessowy!

  • 16 czerwca br. klasa 2B z wychowawcą p. A. Dyńską i p. pedagog A. Goschorską wybrała się na kręgle w ramach integracji i wspólnego spędzenia czasu.

    Czas szybko minął na dobrej zabawie, ale też na zdrowej rywalizacji!

  • Z przyjemnością i dumą informujemy, że matematyczny Klub Całka naszego liceum wywalczył II miejsce i pozostawił daleko za sobą mądre głowy z innych szkół w kilkumiesięcznej rywalizacji matematycznej organizowanej cyklicznie przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Informatycznego UW. Ogromne brawa dla Eliny, Leny, Michała i Tomka - 2d oraz Kacpra -3e
    https://ciekawi.icm.edu.pl/aktualna_edycja/XVII_szkoly.html

Kontakt

  • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
    ul. Kościuszki 38
    05-800 Pruszków
  • 22 758 63 73
    511 817 698

Galeria zdjęć