Aktualności

 • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

  10 stycznia odbył się w naszej szkole I etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, do której  przystąpiło 68 uczniów z klas: 3e, 2e, 1e, 2a i 2b. Tematyka olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także ochroną środowiska zawartych w podstawach programowych, zwłaszcza geografii, chemii i fizyki.

  Do II etapu Olimpiady zakwalifikował się jeden uczeń Maurycy Okuniewski z klasy IIIe.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                

 • Wolontariusze z LO T.Kościuszki w XXVI Finale WOŚP

  Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi...

  Dziękuję wszystkim wolontariuszom za 26. Finał WOŚP oraz Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie za współpracę!

  Zebraliśmy 14695,90 zł !!! ❤️❤️

                                                                                                                                            

 • -

 • Srebrna Tarcza 2018-ranking Perspektyw

   

                                                                                                                                               

 • Z wizytą w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mali Olimpijczycy” w Pruszkowie

  Dnia 20 grudnia klasa 1e wybrała się do Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mali Olimpijczycy” w Pruszkowie, gdzie wystawiła jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci były zachwycone występem naszych licealistów, co można było wywnioskować po ich zadowolonych twarzach oraz wkładzie w przedstawienie – tańczyli i śpiewali razem z aktorami.
  Wyrazem wdzięczności za przedstawienie historii Jezusa, każda grupa wręczyła klasie drobny upominek, którym następnie została udekorowana ich sala.Następnego dnia ci sami uczniowie wybrali się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”. Na początku było widać strach i zdenerwowanie na twarzach związany z publicznością składającą się z dzieci, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Jak później przekonali się uczniowie – są to ludzie tacy sami jak wszyscy, a ich radość z otrzymanych na koniec występu własnoręcznie wykonanych prezentów była nie do opisania.
  Oba występy dostarczyły klasie 1e ogromnego doświadczenia oraz radości, jak również pozwoliły na jeszcze lepszą integrację ze sobą.
                  

   

 • W piątek 22 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna. Dzień rozpoczął się od konkursu na najładniej udekorowaną świątecznie salę lekcyjną. Specjalnie powołane jury obejrzało wszystkie sale i wypełniając specjalne karty z punktami zdecydowało, że ex aequo wygrały dwie klasy:  II B oraz klasa IB. Kolejne miejsca zjęła klasa II D i III E.
  Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją spotkali się na sali gimnastycznej na wspólne kolędowanie. Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Starosta Pruszkowski p. Maksym Gołoś wraz z członkiem Zarządu Powiatu Pruszkowskiego p. Dariuszem Nowakiem oraz dyrektor Przychodni Pedagogiczno-Psychologicznej p. Monika Gromadzińska-Miszczak.
  Wspólne spotkanie rozpoczęło się od wystawienia jasełek przez klasę Ie . Nastepnie każda klasa prezentowała wybraną przez siebie kolędę. Jako ostatnia zaprezentowała się również rada pedagogiczna liceum, która wykonała kolędę " Przybieżeli do Betlejem". Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się wigilie klasowe.

 • Boże Narodzenie 2017

  Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
  przyniesie Państwu spokój i radość.
  Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
  żyje własnym pięknem,
  a Nowy Rok 2018 obdaruje Państwa 
  pomyślnością i szczęściem.


  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
  Pracownicy i Uczniowie
   Liceum Ogólnokształcące
      im. Tadeusza Kościuszki
     w Pruszkowie

   


   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 21.12.2017

  Dnia 14.12.2017r. reprezentacja klasy 3e z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, złożona z Kamili Krasuskiej (przewodniczącej klasy) i Kacpra Kryszczuka, wyruszyła do domu dziecka w Krasnymstawie w jednym celu- uszczęśliwić pięćdziesięcioro troje dzieci. Klasa o profilu biologiczno chemicznym dołączyła się do akcji „Maskotka dla malucha” organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie, która pomaga dzieciom doświadczyć dobra innych ludzi. 
  Zaraz po dotarciu na miejsce przedstawiciele akcji zostali ciepło przywitani przez dyrekcję i opiekunki domu dziecka. Chwilę później oprowadzono ich po ośrodku. Około godziny szesnastej rozpoczęła się symboliczna wigilia. Wszyscy razem zaśpiewali kolędy, dzieci przedstawiły jasełka, a następnie wszyscy wspólnie zjedli ciepły poczęstunek. Później nastąpiło przemówienie pani dyrektor. W dalszej kolejności przedstawiciele 3e, przebrani za śnieżynki, rozdawali prezenty wraz ze Św. Mikołajem. Po czym wszyscy dostali odrobinę czasu do spędzenia go z dziećmi na oglądaniu ich zabawek, wspólnej zabawie oraz na dzieleniu się radością.
  Po wszystkim reprezentacja akcji otrzymała oficjalne podziękowania i uściski od szczęśliwych dzieci. Odjeżdżając dostali kolejną dawkę uśmiechów i w ten sposób zakończyła się wspaniała i owocna wizyta mająca na celu namalowanie uśmiechów na twarzach dzieci, które doświadczyły wielu trudności w życiu.

 • Kolejne sukcesy sportowe

                                    

 • „Akademia Niepodległości”- cykl spotkań poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r.

   

  11 grudnia 2017 roku uczniowie naszego liceum wraz z nauczycielem p. Jolantą Grzegorczuk wzięli udział w spotkaniu w Muzeum Dulag, organizowanym przez muzeum we współpracy z  Instytutem Pamięci Narodowej. Spotkanie to było inauguracją „Akademii Niepodległości”- cyklu spotkań poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. W Muzeum Dulag 121 spotkanie otworzył prof. Jerzy Eisler, a wykład inauguracyjny „Józef Piłsudski – twórca Niepodległej” wygłosiła dr Anna Adamus z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. 

 • Szlachetna Paczka

   

  W dniach 9-10 grudnia w naszej szkole odbył się finał akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ofiarnosci naszych uczniów organizatorzy akcji w naszym liceum mogli  przekazać paczki dodatkowej rodzinie! Brawa dla uczniów !!!

 • Wielki sukces naszego ucznia!!! Marcin Rajchemba z klasy II b zdobył II miejce w konkursie recytatorskim "Fascynacje". Marcin doskonale wyrecytował fragment " Ferdydurke" W. Gombrowicza., co spotkało się z olbrzyminm aplausem publicznosci.Serdecznie gratulujemy !!!

 • Zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

  W dniu 7.grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zajęły I , a chłopcy II miejsce w Powiecie Pruszkowskim. Obie drużyny awansowały do rozgrywek międzypowiatowych. Gratulujemy !!!!

  SKŁAD DZIEWCZĄT: Karolina Wysocka 3 C, Zuzanna Zaborska 3 B, Zofia Leśnik 1 E

  SKŁAD CHŁOPCÓW: Daniel Szot 3 C, Konrad Molka 2 D, Antoni Czyżkowski 1 D

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
  ul. Kościuszki 38
  05-800 Pruszków
 • 22 758 63 73

Galeria zdjęć