Aktualności

 • Sukces naszej uczennicy

 • I edycja młodzieżowego sejmiku wojewódzkiego

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORTOGRAFIA NA MADAL”

  KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORTOGRAFIA NA MADAL”

  Informujemy, że 15.01.2020 r. odbył się w naszej szkole powiatowy etap konkursu. Wzięło w nim udział 5 szkół średnich z naszego powiatu.

  Drugie miejsce zajęła Karolina Dominiak z klasy II a, a trzecie miejsce Barbara Koper z klasy II b. Laureatkom gratulujemy! Wezmą one udział w etapie wojewódzkim konkursu.

 • "Aniołowie z Betlejem są wśród nas"

  "Aniołowie z Betlejem są wśród nas"

  W dniu 19 Stycznia 2019 roku, w kaplicy szpitala psychiatrycznego w Tworkach nasza młodzież poprowadziła dla tamtejszych mieszkańców występ bożonarodzeniowy pod tytułem:"Aniołowie z Betlejem są wśród nas". Uczniowie przed  przedstawieniem śpiewali kolędy z wiernymi, oraz zrobili oprawę muzyczną Mszy św.o godz.11:00. Występ na tle wyświetlanej prezentacji, uświadomił widzom, że Aniołowie także i dziś przychodzą nam z pomocą...

 • Turniej Siatkówki w Międzyborowie 🏐

  W dniu 21.01.2020 roku nasza szkoła zajęła IV miejsce w Międzypowiatowym Finale XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.Gratulujemy! 👏🏻👏🏻👏🏻

 • Sukces naszej uczennicy

  Srebrne Pasmo na Ogólnopolskim Konkursie w Chełmnie dla Chóru Kameralnego Powidoki ,w ktorym wziela udzial 18 stycznia 2020 roku nasza uczennica klasy II A Zuzanna Kijo.

   Gratulacje!!!)

 • Szkolenie o szkodliwości substancji psychoaktywnych

  W dniu 16 stycznia 2020 roku odbyło się w naszej szkole szkolenie dla wszystkich uczniów przygotowane przez Wydział Proocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanoitarnej w Pruszkowie.. Szkolenie dotyczyło szkodliwości substancji psychoaktywnych. Młodzież z uwagą wysłuchała informacji przedstawionych przez Pana Radosława Grussa.

  To samo szkolenie przygotowane jest również dzisaj dla rodziców na godz.17.15 przed obowiązkowymi zebraniami z wychowawcami. Zapraszamy!!!

 • Noc Biologów

  W piątek 10.01.2020 grupa projektowa z biologii  pod opieką p. Agnieszki Armisty, wybrała się na Noc Biologów. Wydarzenie to miało miejce na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli w przeróżnych wykładach i warsztatach (....) podziwiali interaktywne stoiska, pokazy chemiczne, biologiczne oraz mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia.

  Było warto! Czekamy na kolejną edycję Nocy Biologów!!!

 • 28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - 12.01.2020

  „Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś...” ❤️

  Podczas 28. finału WOŚP, którego celem była dziecięca medycyna zabiegowa, nasi wolontariusze zebrali 7846,25 zł.Dziękujemy za współpracę Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie!

 • Mamy to !!!-Złota Tarcza 2020

  Miło nam poinformować, że według rankingu Pespektywy została nam przyznana w tym roku Złota Tarcza 2020. Jesteśmy na 47 miejscu wśród najlepszych liceów w województwie mazowieckim, a w ogólnopolskim rankingu zajmujemy 182 miejsce na 1000 szkół. W stosunku do roku ubiegłego przesunęliśmy się w górę aż o 87 miejsc. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły.
  Gratulujemy nauczycielom i uczniom !!! To efekt ich ciężkiej wspólnej pracy !!!

  Życzymy wszystkim dalszych sukcesów!

  Dyrekcja LO im. T.Kościuszki w Pruszkowie

 • Orszak Trzech Króli w Pruszkowie

  Podobnie jak w zeszłym roku także i w 2020r. nasi uczniowie brali udział w Orszaku Trzech Króli, który zmierzał ulicami Pruszkowa do Betlejem. Na dworze Heroda przyglądaliśmy się licznym orszakom Trzech Mędrców:  Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pomimo wysiłków całego Dworu Heroda, nie udało się władcy nikogo z nich skusić, aby został na jego dworze, bo wszyscy szli do nowonarodzonego Króla w Betlejem. Dziękujemy naszej młodzieży z kl. IAp, 2e i 2a, za zaangażowanie w przybliżenie wydarzeń sprzed 2000 lat. Zofia Zawadzka i ks. Tomasz Michałowski.

 • Warsztaty biologiczne w ramach projektu unijnego

 • Wigilia szkolna 20.12.2019

  W piątek 20 grudnia wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na wspólnej wigilii szkolnej na sali gimnastycznej. Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę lub piosenkę świąteczną, a ustalona wcześniej komisja wybrała trzy klasy, które zaśpiewały najładniej. Dyrekcja liceum podała również zwycięzców konkursu na najładniej udekorowaną świątecznie salę lekcyjną. Po wigilii szkolnej uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie uczestniczyli w wigiliach klasowych.

  Wesołych Świąt!!!

 • Praca sekretariatu szkolnego w przerwie świątecznej

  Informujemy, że sekretariat szkolny będzie nieczynny w dniu 24 grudnia 2019 oraz 31 grudnia 2019 roku.
  W pozostałe dni pracujące w trakcie przerwy świątecznej sekretariat czynny w godzinach od 9.00 do 14.00

 • Wesołych Świąt

 • Wizyta w Domu Dziecka w Krasnymstawie

  W dniu 18 grudnia 2019 roku delegacja uczniów z klasy 2a wraz z wychowawcą p. B. Domańską udała się do Domu Dziecka w Krasnymstawie. Celem wizyty było wręczenie paczek świątecznych ufundowanych dla 50 wychowanków tej placówki przez naszą społeczność kościuszkowską. Dzięki zebranym środkom udało się przygotować atrakcyjne prezenty, które sprawiły mnóstwo radości młodszym i starszym dzieciom. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez panią dyrektor i personel ośrodka, uczestniczyliśmy w spotkaniu świątecznym, mogliśmy zwiedzić ośrodek, zobaczyć jak funkcjonuje, a przede wszystkim poznaliśmy wychowanków domu dziecka.  Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze i długo pozostanie w naszej pamięci. 

 • Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt

  W poniedziałek 16 grudnia zawieźliśmy rzeczy dla potrzebujących zwierząt. Wśród darów były poduszki, kołdry, śpiwory, karma, puszki . Obdarowaliśmy zwierzęta z Pruszkowskiego Punktu Adopcyjnego-Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt. Serdecznie dziękujemy za okazałe serce!!!!

 • Maraton Pisania Listów

  W piątek 13 grudnia 2019 w ramach Maratonu Pisania Listów chętni uczniowie naszej społeczności szkolnej pisali listy w obronie " więźniów sumienia", ludzi pokrzywdzonych, represjonowanych, praw kobiet. Wspólnie napisaliśmy 230 listów.

 • Konkurs Poezji Śpiewanej

  Jeszcze raz gratulujemy Oliwii !!!

 • Relacja z wydarzenia " Nieobliczalna Matematyka"

  W sobotę 7 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się matematyczne spotkanie wielbicieli tego przedmiotu. Podczas spotkania  dyplomy dla zwycięzców konkursu z "Muzyczną matematyką w tle" wręczył Starosta Pruszkowski p. Krzysztof Rymuza, a skomplikowanym obliczeniom i utworom muzyczno-matematycznym przysłuchiwali się: Przewodniczący Rady Powiatu p. Stanisław Dymura,  Wicestarosta Pruszkowski p. Zdzisława Zielińska oraz Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego p. Agnieszka Kuźmińska.

  Dziękujemy p. Izabelli Przybył , nauczycielom matematyki oraz wszystkim uczniom za przygotowanie tego interesującego wydarzenia.

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
  ul. Kościuszki 38
  05-800 Pruszków
 • 22 758 63 73

Galeria zdjęć