Aktualności

 • Bezpieczne wakacje

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami, w ramach akcji "Bezpieczne wakacje":przekazujemy w załączeniu ulotkę-plakat przygotowany przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Pruszkowie nt. bezpiecznego korzystania z kąpielisk,  https://wypoczynek.men.gov.pl/ oraz link do bazy z kąpieliskami:  https://sk.gis.gov.pl/


  Życzymy udanych, bezpiecznych wakacji !!!

 • Warte przeczytania ❗️❗️❗️

  Jeszcze raz Nasi Mistrzowie z projektu UW " Matematyka dla Ciekawych Świata"; w artykule  znajduje się wywiad naszego ucznia:

  http://icm.edu.pl/…/matematyka-dla-ciekawych-swiata-daje-m…/

 • Szanowni kandydaci do naszego liceum!

   

   

   

  Szkolna Komisja Rekrutacyjna informuje, iż  listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych oraz listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do naszego liceum zostaną podane do publicznej wiadomości, tj. zostaną wywieszone w budynku szkoły zgodnie z harmonogramem rekrutacji.

  Jednocześnie informujemy, iż ww. listy nie zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz nie będą udzielane żadne informacje telefonicznie dotyczące list rekrutacyjnych.

   

  Szkolna Komisja Rekrutacyjna

 • WYCIECZKA „ŚLADAMI LALKI BOLESŁAWA PRUSA”

  WYCIECZKA „ŚLADAMI LALKI BOLESŁAWA PRUSA” W czwartek – 7 czerwca 2018 r. – klasy 2a i 2b wraz z opiekunami (p. U. Kuligowską, p. J. Lepieszo, p. A. Rachtan i p. A. Bieńko) – spacerowały po Starym Mieście w Warszawie pod wodzą przewodnika, podążając śladami Stanisława Wokulskiego, Izabeli Łęckiej, Ignacego Rzeckiego i innych bohaterów powieści B. Prusa.

 • Wizyta klasy 2B w Muzeum Narodowym

  Wizyta klasy 2B w Muzeum Narodowym 6 czerwca 2018 r. klasa II B pod opieką wychowawcy - pani Anety Rachtan - oraz pani Małgorzaty Rzewnickiej udała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzięki ciekawie przeprowadzonej lekcji, uczniowie mieli okazję poznać geniusz młodopolskich artystów. Warsztaty pokazały prawdziwą głębię obrazów stworzonych na przełomie XIX i XX wieku m.in. przez Józefa Mehoffera, Witolda Wojtkiewicza czy Jacka Malczewskiego. Doskonała interakcja przewodnika z uczniami pozwoliła im cieszyć się sztuką w to pogodne czerwcowe przedpołudnie.

   

 • Dziś o 17.00 kibicujemy Naszym !!!!

 • .

 • .

 • Warszawskie licea daleko za nami...

  Stało się!!! Nasze liceum okazało się najlepsze w projekcie UW " Matematyka dla ciekawych świata". Nasi uczniowie wyprzedzili najlepsze warszawskie licea i zajęli I miejsce!!! BRAWO!!! GRATULACJE!!! W czwartek 14 czerwca 2018 roku odebrali dyplom oraz nagrodę!
            Warszawskie licea daleko za nami... - Obrazek 1                       Warszawskie licea daleko za nami... - Obrazek 2
  http://ciekawi.icm.edu.pl/drupal/?q=node/149

 • Projekty naszych uczniów w Budżecie Obywatelskim Pruszkowa  POLECAMY POD GŁOSOWANIE PROJEKTY ZGŁOSZONE PRZEZ TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW KOŚCIUCHA  Grzegorza R. i Szymona G. obszar VI -pozycja 5,6 (47, 48)

  https://pruszkow.citizenpro.pl/projects

  Kościuszkowcy z Pruszkowa, szukajcie poparcia dla naszych idei, pieniądze i praca do was wrócą ( tak było z poprzednim projektem " Cienie I blaski" - dla tych , którzy nie kojarzą - Fircyki).

 • Wspaniała wycieczka klas 2c i 2d do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry w dniach 5.06.-8.06.2018

  W porannych godzinach w dniu 5.06.2018 ruszyliśmy na wycieczkę klasową pod silnym kierownictwem profesorek: p. Elżbiety Kułak, p. Ewy Kuzieli, p. Bożeny Wojtyś i p. Izabeli Królak. Humor dopisywał każdemu z nas od początku do końca!
  Gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy?
  Gdynia, Ostrowo koło Jastrzębiej Góry, skansen wsi kaszubskiej w Nadolu, wieża widokowa w Gniewinie, zamek w Krokowej, Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze, ruchome piaski w Łebie, tereny niedokończonej budowy elektrowni jądrowej w Żarnowcu, Gdańsk - zwiedzanie Starego Miasta. Na plaży w Ostrowiu odbyła się międzyklasowa debata: za i przeciw energetyce jądrowej. Mieliśmy również okazję posłuchać języka kaszubskiego! Zapraszamy na fotorelację z wycieczki!!!  Wspaniała wycieczka klas 2c i 2d do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry w dniach 5.06.-8.06.2018 - Obrazek 1😊
   Wspaniała wycieczka klas 2c i 2d do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry w dniach 5.06.-8.06.2018 - Obrazek 2   Wspaniała wycieczka klas 2c i 2d do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry w dniach 5.06.-8.06.2018 - Obrazek 3   Wspaniała wycieczka klas 2c i 2d do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry w dniach 5.06.-8.06.2018 - Obrazek 4  Wspaniała wycieczka klas 2c i 2d do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry w dniach 5.06.-8.06.2018 - Obrazek 5
 • Wycieczka na kajaki klasy II E

  4 czerwca my, uczniowie klasy 2e z p. Agnieszką Armistą i p. Anną Hill-Gaweł wyruszyliśmy w pełną przygód na łonie natury wycieczkę do Inowłodzi. W poniedziałek o 8.00 wsiedliśmy do autokaru i po dwóch godzinach dotarliśmy na miejsce, gdzie zmieniliśmy środek transportu na kajaki.
  Niektórzy pierwszy raz, inni z wieloletnim doświadczeniem ale wszyscy daliśmy radę i zamiast marudzić, relaksowaliśmy się słuchając szumu wody i śpiewu ptaków. Pogoda dopisywała i czuliśmy się wspaniale ale, kiedy dopłynęliśmy do celu, poczuliśmy wielką ulgę, że to już koniec wiosłowania. Weszliśmy wyczerpani do naszych domków i po małym rozeznaniu w terenie ruszyliśmy na przepyszną obiadokolację a jakiś czas później czekało na nas ognisko, przy którym wróciliśmy do naszych dziecięcych lat śpiewając piosenki i wygłupiając się. Następnego dnia, wypoczęci udaliśmy się po śniadaniu na ściankę wspinaczkową, gdzie asekurowali nas zabójczo przystojni instruktorzy. Mogliśmy się wykazać zwinnością i sprawnością co przyniosło dużo śmiechu i radości, a kiedy to nam się znudziło przeszliśmy na tyrolkę. Po zjedzeniu obiadu wyszliśmy poza ośrodek wypoczynkowy aby zobaczyć stary romański kościół na wzgórzu, który zrobił na nas wrażenie. Wszystko wyglądało wewnątrz bardzo surowo ale jednoczenie miało swój mroczny klimat. Mieliśmy okazje posłuchać o kilku ciekawostkach dotyczących tej budowli i wejść na jej samą górę. Po uzupełnieniu zapasów w sklepiku wróciliśmy do ośrodka i wskoczyliśmy w stroje kąpielowe, żeby wykąpać się w rzece. Kolacje mieliśmy w formie ogniska pod klimatyczną wiatą, gdzie czekały na nas nie tylko kiełbaski ale też bigos, kurczak a nawet tofu. Ostatniego dnia spakowaliśmy swoje bagaże i wsiedliśmy w kajaki, którymi dopłynęliśmy do miejsca, gdzie czekał na nas autokar i wróciliśmy do domów.
  Ta wycieczka była dla nas niezwykłym sposobem na odpoczynek po całym roku szkolnym ciężkiej nauki. Piękne malownicze widoki, sympatyczni ludzie i możliwość lepszej integracji sprawiły, że ten wyjazd możemy spokojnie zaliczyć do jednego z najlepszych.
                                    Wycieczka na kajaki klasy II E - Obrazek 1                                  Wycieczka na kajaki klasy II E - Obrazek 2

   

 • 8 czerwca 2018 - dni wycieczkowe cd

  Klasa 1d - Zaczęliśmy od wizyty w ZOO - było pracowicie i zespołowo: zbieraliśmy materiały do pracy z biologii. Poranek w ZOO = strzał w dziesiątkę: pora karmienia i chłodniejsza aura.Potem .... przez Wisłę , Starówkę, najwęższy dom i do Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, oglądaliśmy  wystawę obrazów , grafik i fotografii Zdzisława Beksińskiegohttp://maw.art.pl/?exhibition=beksinski-in-hoc-signo-vinces
  Nie było, aż tak mrocznie jak nas pani prof. Przybył przygotowywała, fascynacja pozostała nieodgadnionym umysłem pozostała.Dla tych, którym nie po drodze wystawa, polecamy rzut okiem na stronę, warto:https://www.google.pl/search?q=beksinski+zdzis%C5%82aw&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWgeKuzMTbAhWrK5oKHW0_DuoQ_AUICigB&biw=1366&bih=637
                                                                                                                                                     8 czerwca 2018 - dni wycieczkowe cd - Obrazek 1

 • 7 czerwca 2018 - DNI WYCIECZKOWE CD

  Dzisiaj wycieczka nie z tej planety 1d, 1c - Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk  - wykład i prezentacja aparatury obserwacyjnej na dachu Instytutu. Na zdjęciu za nami dwie ogromne anteny 

 • 6 czerwca 2018 - dni wycieczkowe w szkole

  Klasa 1d brała udział w aktywnych warsztatach  "Budowanie zespołu"  
  (cel:  lepsze poznanie się osób w klasie, ich integrację służącą realizowaniu codziennych zadań, projektów szkolnych, a także uświadomienie uczestnikom jakie postawy i zachowania sprzyjają lepszej pracy w grupie.) Inwestujemy w siebie
                                                                                       .6 czerwca 2018 - dni wycieczkowe w szkole - Obrazek 1
 • ZAPROSZENIE DLA UCZNIÓW I  NAUCZYCIELI

  Ostatnie spotkanie z Politechniką Warszawską
  w LO im. T. Kościuszki 
   w ramach drugiej edycji
  Akademii Matematyki PW 

   9 CZERWCA  2018  SOBOTA  GODZ. 10.00 (sala 8,7)

  wykład + warsztaty    URUCHOMIONO JUŻ ZAPISY
  Prowadzący dr   Łukasza Błaszczyka 

  Wprowadzenie do działań na macierzach, czyli skomplikowane liczby w przystępnym wydaniu

  Na zajęcia warsztatowe z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy ( link na stronie szkoły - MiNI) lub

  http://kosciuch.mini.pw.edu.pl/"
  W imieniu organizatorów pozdrawiam i zapraszam, Izabella Przybył - nauczyciel matematyki.
  PS. Uzyskanie dyplomu Miniakademii Matematyki uprawnia do otrzymania oceny cząstkowej 6 z matematyki na wejściu dla naszych przyszłych uczniów. 

 • MIĘDZYNARODOWYMKONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR” 

  Z przyjemnością i dumą informujemy , że w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR”   Błażej L.-1d. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy również pozostałym 21 uczestnikom , szczególnie Julii Ś. -2d. i Alisie Z.-3a, którym do otrzymania wyróżnień zabrakło 5%.

 • Jak pogodzić współpracę z rodzicami i zawodoznawstwo?

  W czwartek 24 maja odbyła się prelekcja zawodoznawcza na temat logistyki dla uczniów klasy 2 a i 2b.
  Prezentacji bardzo popularnego w ostatnim czasie zawodu dokonali przedstawiciele firmy Nagel Polska: p. Agnieszka Talarczyk (kierownik działu HR i marketingu) oraz  p. Hubert Korabiewski (dyrektor oddziału) – tata naszej uczennicy.
  W trakcie wykładu młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca w branży logistycznej i poznała korzyści płynące z zatrudnienia w takiej firmie.Zajęcia spotkały się z dużym aplauzem ze strony uczniów.

 • MATURY USTNE 2018-GRATULACJE !!!

  Miło nam poinformować, że w dniu 22 maja 2018 roku w naszym liceum zakończyły się ustne egzaminy maturalne.  Średni wynik  procentowy, jaki uzyskali nasi uczniowie (135 abiturientów) to : z języka polskiego : 73%,
  z języka angielskiego: 81%
   
  oraz  z języka niemieckiego również 81%.
  Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki z egzaminów pisemnych. Wyniki 3 lipca 2018 roku.

strona:

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie
  ul. Kościuszki 38
  05-800 Pruszków
 • 22 758 63 73

Galeria zdjęć