Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO im.T.Kościuszki w Pruszkowie serdecznie dziękuje za przybycie wszystkich chętnych na ciekawe spotkanie z p. Bożeną Rempalską-Cesarską. Dziękujemy również bohaterce wieczoru p. Bożenie Rempalskiej-Cesarskiej oraz ambasadzie Chile za sponsorowanie licznych materiałów informacyjnych oraz poczęstunku dla naszych Gości! :.
Nasze uczennice klasy II b: Aleksandra Michałowska, Martyna Przygoda , Karolina Reczulska pod opieką p. Ewy Kuzieli oraz uczennice klasy II c: Martyna Inkielman, Magdalena Kozicka pod opieką p. Bożeny Wojtyś zakwalifikowały się do II etapu XLIII Olimpiady Geograficznej. Prezentujemy pierwsze stron napisanych przez nie prac. Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie olimpiady
.
Z nieskrywaną przyjemnością 16 grudnia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Absolwentką naszego Liceum - Bożenką Rempalską - Cesarską, pasjonatką wspinaczki wysokogórskiej.Wspólnie wybierzemy się w podróż na Aconcagua – najwyższy szczyt Andów i tym samym najwyższą górę Ameryki (6961 m n.p.m). Gwarantujemy zapierające dech w piersiach filmy, fantastyczne zdjęcia i wspaniałe historie opowiedziane z ogromną pasją.Oczywiście, zapraszamy nie tylko Absolwentów, ale także Sympatyków naszego Liceum.Do zobaczenia już w najbliższy piątek!:) Zarząd SASLOK(Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO im. T. Kościuszki)
l
Dzięki Waszej hojności udało się przygotować Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny z Grodziska Mazowieckiego. Przyniesione dary wystarczyły na zaspokojenie potrzeb, spełnienie marzeń członków rodziny i przygotowanie dodatkowej świątecznej paczki ze słodyczami. Uzbierało się tego 19 pudeł, co bardzo zaskoczyło obdarowywanych. Zebrane fundusze pozwoliły na zakup nowej lodówki i drzwi wejściowych (zostaną zamontowane przez uczniów klasy II d wraz z rodzicami tuż po Świętach). Dnia 1012.dary zostały zawiezione przez przedstawicieli klasy II d do wybranej wcześniej rodziny. Był to bardzo wzruszający moment - wszyscy mieli łzy w oczach, a podziękowaniom nie było końca. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy. Okazaliście wielkie serce! Klasa II d z wychowawcą
W dniach 10-11 grudnia 2016 roku w naszej szkole mieścił się magazyn Szlachetnej Paczki. Darczyńcy przywozili do szkoły swoje paczki, a wolontariusze rozwozili je wybranym wcześniej potrzebującym rodzinom.Było mnóstwo emocji, wzruszeń oraz łez radości.
W dniu 6 grudnia 2016 r. odbyły się eliminacje centralne XX Turnieju Recytatorskiego FASCYNACJE organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „A to Polska właśnie”. Jest to turniej o zasięgu powiatowym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Główną nagrodę - I miejsce zdobyła Magdalena Wójcik, uczennica klasy IIc. Uczennica klasy III D Anna Kraciuk otrzymała wyróżnienie Gratulujemy zwycięstwa!
3 grudnia 2016
W dniu 6 grudnia 2016 r., czyli w tradycyjne Mikołajki uczniowie naszego Liceum wraz z Panią Dyrektor Iwoną Pych, Panią Anną Zegadło, Panią Renatą Zadykowicz i Panią Natalią Urbaniak odwiedzili Przedszkole Nr 1 przy ulicy Sadowej w Pruszkowie. Celem wizyty było czytanie bajek przedszkolakom w ramach propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W akcję włączyli się uczniowie klas pierwszych naszego Liceum. Był to bardzo miło spędzony czas, który przywołał wspomnienia z lat dziecięcych i przedszkolnych. Podobna inicjatywa będzie miała miejsce po Nowym Roku.
Rozpoczęła się XVI edycja SZLACHETNEJ PACZKI, ogólnopolskiej akcji, która jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Celem projektu jest lokalne dotarcie do osób potrzebujących pomocy m.in. osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.To już szósta edycja SZLACHETNEJ PACZKI na terenie Pruszkowa. W tym roku 13 wolontariuszy odwiedziło prawie 70 rodzin- 20 z nich zostało zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach akcji. Tegoroczny finał odbędzie się 10 i 11 grudnia br.. Wtedy do magazynu zlokalizowanego w LO im.T. Kościuszki darczyńcy dowozić będą przygotowane przez siebie paczki.Rok temu dzięki Paczce pomoc trafiła do 21 tys. rodzin w całym kraju, a wartość przekazanej pomocy sięgnęła aż 54 mln zł. Do stworzenia jednej paczki średnio zaangażowane były 43 osoby, a do potrzebujących rodzin dotarło 13 tys. wolontariuszy.
W dniu 30 listopada 2016 roku w w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Kandydatami byli: Magdalena Wójcik z klasy 2c i Igor Szczapa z klasy 2b. W skład Szkolnej Komisji Wyborczej weszli: Arkadiusz Wroński z klasy 3d,który był przewodniczącym komisji, Emil Zarzycki z klasy 3d, Hubert Ruciński z klasy 2d i Daniel Szot z klasy 2c.
Wybory wygrała Magdalena Wójcik (klasa 2c). Serdecznie gratulujemy!!!
Bierzemy udział w akcji „Szlachetna Paczka”Pragniemy pomóc wybranej przez naszą klasę tj. kl.II D rodzinie !!! Zbiórka prowadzona będzie do dnia 2 grudnia 2016r. Czasu jest mało, ale nie możemy zawieść.Liczymy na Was! „Jeden za wszystkich, Wszyscy za jednego!”. Klasa II d z wychowawcą.
W miniony czwartek 24 listopada 2016 roku klasa IIe z p.Bożeną Domańską i p. Natalią Urbaniak uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. Klasa uczestniczyła w wykładzie na temat: różnorodności świata roślin . Zaprezentowane zostało bogactwo form i strategii życiowych różnych przedstawicieli świata roślin. Zdumienie budziło wiele "cudów" z całego świata, jak: najwyższe drzewo czy przedziwne kwiaty storczyków. Drugą częśc zajęć stanowiły warsztaty, które polegały na wykonywaniu preparatów mikroskopowych, ich obserwacja i analiza.W kolejnej części zajęć klasa zwiedziła Bank Genów, w którym przechowywany jest ex situ materiał genetyczny cennych lub rzadkich gatunków i odmian roślin użytkowych. W Powsinie jest to żyto i historyczne odmiany jabłoni, jak rónież nasiona roślin zagrożonych rodzimej flory Polski.W szklarniach ogrodu klasa podziwiała kolekcje cytrusów, sukulentów oraz zaczynające kwitnąć kamelie.
23 listopada w Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji konkursu literackiego „Down obok mnie” organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. Patronat nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Katarzyna Szamota, uczennica klasy 2b, autorka opowiadania „Siostrzana miłość”.
16.11.2016 r. uczniowie klasy 1a,1e,2d oraz 3b wraz z księdzem Maciejem Smolińskim oraz panią psycholog Jadwigą Lepieszo mieli okazje uczestniczyć w lekcji historii upamiętniającej polskich bohaterów, wśród nich: Zygmunda Szendzielarza „Łupaszkę” , Generała Augusta Emila Fieldorfa „NIla” oraz Rotmistrza Witolda Pileckiego, na których wykonano wyroki śmierci. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie więzienia przy ul. Rakowieckiej 37a i poznanie bohaterów-patriotów prześladowanych przez władze komunistyczne po II Wojnie Światowej. Odwiedzając więzienne cele i słuchając opowieści przewodnika, pana Kapitana Andrzeja Rytki , odkrywaliśmy wstrząsające fakty z powojennej historii naszego kraju. Końcowym etapem wycieczki była wspólna modlitwa w miejscu egzekucji. Miejsce to – na co dzień niedostępne – ukrywa w sobie Wielką Historię. Jego mury zostały przesiąknięte krwią Żołnierzy Niezłomnych, którzy do ostatnich chwil życia walczyli o wolną Polskę. Niecodzienna lekcja historii przypomniała o tym, że we współczesnym świecie należy pamiętać o tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny.