W dniu 27.02.2021 podczas zawodów „IV Puchar Mazowsza w Karate Tradycyjnym”, pod patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa, uczeń klasy IIAp - Olaf Bogdanowicz zdobył:
- I miejsce w kumite indywidualnym,
- I miejsce w kumite drużynowym,
- II miejsce w kata indywidualnym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Gratulacje dla Karoliny Bąkiewicz, uczennicy klasy III D, za zdobycie tytułu finalisty w etapie okręgowym Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za uczestnictwo w dalszych konkursach wiedzy!
Szanowni Państwo,
Rok temu Dzień Odkrywców Kampusu Ochota został odwołany w ostatniej chwili z powodu wybuchu pandemii, ale w tym roku powracamy uzbrojeni w odpowiednie narzędzia, żeby online zaprezentować Państwu Kampus Ochota UW wraz z jego pięcioma wydziałami: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki.
Transmisję ze studia DOKO rozpoczniemy o godz. 10:00 panelem interdyscyplinarnym Co piszczy na Ochocie?, a potem zmierzymy się z naukowymi pojęciami podczas quizu ,,Mistrz mowy naukowej’’. Tak jak w poprzednich latach zapraszamy do wysłuchania wykładów popularnonaukowych, wzięcia aktywnego udziału w warsztatach i pokazach, a wszystko to w domowym zaciszu z kubkiem ulubionej herbaty! Liczymy, że nowa, zdalna forma dostarczy co najmniej tyle samo pozytywnych naukowych emocji, co stacjonarne zajęcia poprzednich edycji.
Ponieważ DOKO odbędzie się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, na przygotowanych zajęciach wielokrotnie będzie można usłyszeć o liczbie pi i jej nieoczekiwanych zastosowaniach, nie tylko w matematyce i fizyce.
Od dziekanów, studentów i pracowników UW będzie można uzyskać wszelkie informacje o studiowaniu na Kampusie, również w nowej, zdalnej formie.
Informacje o szczegółowym programie i aktualnościach można znaleźć na stronie wydarzenia doko.mimuw.edu.pl oraz na facebook.com/DOKOUW. W dniu wydarzenia na stronie doko.mimuw.edu.pl znajdziecie linki do poszczególnych atrakcji i do transmisji głównej.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres doko@mimuw.edu.pl.
W imieniu Fundacji Adamed oraz Politechniki Warszawskiej zapraszamy uczniów z Państwa szkoły, zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi na warsztaty SmartUP Academy. Bezpłatne, weekendowe zajęcia poprowadzą wykładowcy Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz eksperci sektora farmaceutycznego, pracujący na co dzień w obszarze badań i rozwoju.
Zainteresowani uczniowie mogą zapisać się na następujące zajęcia:
13 marca – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
20 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania
17 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
24 kwietnia – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – Kto używał materiału wybuchowego?
15 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać?
25 maja – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
Szczegółowe opisy poszczególnych warsztatów oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie adamedsmartup.pl/warsztaty. Zajęcia odbędą się w formie online i mogą wziąć w nich udział uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat, którzy nie uczestniczyli w poprzednich edycjach SmartUP Academy. Zapisy prowadzone są indywidualnie i nie ma możliwość grupowego zgłoszenia się na wybrane spotkanie bądź uczestniczenia we wszystkich zajęciach z cyklu. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
W ramach salonu maturzystów, który odbywał się co roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przygotowano w tym toku spotkania wirtualne.
Zapraszamy wirtualnie na spotkania :
Jesteśmy przekonani, że te sobotnie godziny (od 10.00 do 15.00) będą czasem kompetentnych inspiracji do dokonania wyboru kierunku studiów i uczelni, pozwolą zrozumieć sens i wszelkie konsekwencje (także zatrudnieniowe) dokonywanych wyborów, pozwolą - w jednym miejscu i czasie - zdobyć informacje od uczelni na temat oferowanych przez nie studiów. Pokażemy również, z perspektywy osób już studiujących, jak realizowane są zajęcia na uczelni w czasie pandemii.
Tradycyjnie udostępnimy prezentacje ekspertów OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych, skupimy się jednak przede wszystkim na przedmiotach dodatkowych - kierunkowych dla obszaru kształcenia. I tak: 6 marca - matura z historii i WOS, 13 marca - z fizyki i rozszerzonej matematyki, 20 marca - z biologii i chemii.
Ten rok jest bardzo trudny dla młodzieży i jej wychowawców. Naszą wspólną misją jest udzielić maturzystom pomocy w wybraniu najodpowiedniejszych dla niej ścieżek edukacyjnych w bardzo wymagającym czasie, z myślą o najlepszej przyszłości.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach. Przygotowujemy treści, które będą ważne i aktualne także dla wszystkich wychowawców i nauczycieli maturzystów.
Więcej: salon.perspektywy.pl
Z wyrazami szacunku i sympatii
Waldemar SiwińskiPrezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
W zakładce rekrutacja został umieszczony regulamin oraz wniosek przyjęcia dla kandydata do szkoły ponadpodstawowej.
W czwartek 4 lutego o godz. 18:00 prof. Agnieszka Pollo z Wydziału Fizyki,
Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz NCBJ wygłosi wykład zatytułowany
„Czarne Dziury – Nobel 2020".
Z powodu pandemii wykład odbędzie się w wersji ONLINE.
Jest to kolejne wydarzenie z serii wykładów popularnonaukowych "Zapytaj fizyka" wygłaszanych
przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam Państwa na wykład prof. Agnieszki Pollo.
Więcej informacji można znaleźć na stronie
https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/wyklady/agnieszka-pollo/
i na fb https://www.facebook.com/events/1285074058559249/
Na powyższych stronach, jakiś czas przed wykładem, pojawią się odnośniki do transmisji online.
Zachęcamy do udziału.
Z radością informujemy o sukcesie naszych uczennic -Wiktoria Włodarczyk 3b i Karolina Bąkiewicz 3d zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym COPTIOSH. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Terminy_rekrutacji_do_szkol_na_rok_szkolny_2021-2022.pdf
Jak co roku tworzę grupę do Zespołu MATEMATYKA DLA CIEKAWYCH ŚWIATA- kilkumiesięczną rywalizację na Uniwersytecie Warszawskim pod opieką wykładowców i troszkę moim,koniecznie przeczytajcie info (mamy jako LO ogromne sukcesy na tym polu). Oczywiście póki co zaczniemy zdalnie, ale potem.... zajęcia na nowoczesnym wydziale UW warte grzechu. Moje rekomendacje zwieksza wasze szanse na uczestnictwo w projekcie. Możliwość zdobycia wiedzy, przyjaciół, odwagi , celujących ocen z matematyki i informatyki.
POLECAM Z CAŁEGO MATEMATYCZNEGO SERCA- pani Matematyka
Czekam na zgłoszenie - pilne !
https://liblink.pl/DIwSIUXXJE
Z dumą informujemy, że po raz kolejny nasze liceum okazało się najlepsze w Powiecie Pruszkowskim w Rankingu Perspektyw. W tegorocznym zestawieniu rankingowym rozpatrzono dane z ponad 2000 liceów ogólnokształcących, które spełniły tzw. kryterium wejścia, czyli: maturę 2020 zdawało w nich co najmniej 12 maturzystów, a wyniki egzaminów obowiązkowych, z j. polskiego i matematyki, wyniosły min. 0,75 średniej krajowej.
W naszej szkole egzamin maturalny zdawało 133 uczniów. Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy abiturienci odebrali świadectwa dojrzałości, które dały im przepustkę do kształcenia się w najlepszych uczelniach w kraju i za granicą.
Bardzo wysokie wyniki uzyskane przez naszą młodzież w roku 2020 na egzaminie maturalnym przyczyniły się do zajęcia 59 miejsca w województwie mazowieckim w Rankingu Maturalnym pośród 44 liceów warszawskich. Są one efektem bardzo ciężkiej pracy uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły i rodziców. Uplasowanie się naszego liceum na 219 pozycji w Rankingu Ogólnopolskim jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, które potwierdza wysoką jakość pracy naszej szkoły.
Wszystkim współtwórcom naszego sukcesu SERDECZNIE GRATULUJEMY !
Pozdrawiamy ABSOLWENTÓW Z ROCZNIKA 2020!
Karolina Bąkiewicz klasa 3d zakwalifikowała się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej iOgólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.Gratulujemy!
Wiktoria Włodarczyk 3b i Karolina Bąkiewicz 3d zakwalifikowały się do kolejnego etapu olimpiady COPTIOSH - Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.Gratulujemy i trzymamy kciuki !
Karolina Bąkiewicz klasa 3d, Wiktoria Włodarczyk 3 b i Paweł Kruszyński zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.Gratulujemy !
Miło nam poinformować o kelejnym sukcesie naszej uczennicy. Karolina Bąkiewicz, uczennica klasy 3 d, zakwalifikowała się do trzeciego etapu Olimpiady wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!
Serdeczne gratulacje dla ucznia klasy 1 d Wojtka Śliwińskiego za uzyskanie tytułu finalisty w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energii Jadrowej Nukleo organizowanym przez Fundację Forum Atomowe we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska..
Z radością informujemy, że Weronika Kacprowicz oraz Damian Dzioba z klasy 3b zakwalifikowali się do zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulacje !!!
Już tradycyjnie, wraz z rozpoczęciem nowego semestru, szkoła Giganci Programowania zaprasza Uczniów na bezpłatną naukę programowania, organizowaną w ramach akcji „Koduj z Gigantami”.
Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Prezydent Miasta Pruszkowa.
Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej szkole w Pruszkowie przy ul. T. Kościuszki 15, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Osobom pragnącym zostać w domu umożliwimy wzięcie udziału online, w technologii wirtualnych klas.
Dla Uczniów z Pruszkowa i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:
- klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
- klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor
- klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
- szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
Termin warsztatów to sobota i niedziela, 6-7. lutego.
Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 18. stycznia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl
Liczba miejsc jest ograniczona.
Koduj_z_Gigantami_biuletyn.pdf
Szczególne podziękowania dla twórcy filmiku- ucznia klasy 2 Ap Michała Sobeckiego oraz samorządu uczniowskiego !!!
https://www.facebook.com/lokosciuch/videos/407732417089517
Jeszcze raz: Wesołych Świąt !!!