Ostatnie spotkanie z Politechniką Warszawską
w LO im. T. Kościuszki
w ramach drugiej edycji
Akademii Matematyki PW
9 CZERWCA 2018 SOBOTA GODZ. 10.00 (sala 8,7)wykład + warsztaty URUCHOMIONO JUŻ ZAPISY
Prowadzący dr Łukasza BłaszczykaWprowadzenie do działań na macierzach, czyli skomplikowane liczby w przystępnym wydaniu
Na zajęcia warsztatowe z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy ( link na stronie szkoły - MiNI) lub
http://kosciuch.mini.pw.edu.pl/"
W imieniu organizatorów pozdrawiam i zapraszam, Izabella Przybył - nauczyciel matematyki.
PS. Uzyskanie dyplomu Miniakademii Matematyki uprawnia do otrzymania oceny cząstkowej 6 z matematyki na wejściu dla naszych przyszłych uczniów.
Z przyjemnością i dumą informujemy , że w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR” Błażej L.-1d. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy również pozostałym 21 uczestnikom , szczególnie Julii Ś. -2d. i Alisie Z.-3a, którym do otrzymania wyróżnień zabrakło 5%.
W czwartek 24 maja odbyła się prelekcja zawodoznawcza na temat logistyki dla uczniów klasy 2 a i 2b.
Prezentacji bardzo popularnego w ostatnim czasie zawodu dokonali przedstawiciele firmy Nagel Polska: p. Agnieszka Talarczyk (kierownik działu HR i marketingu) oraz p. Hubert Korabiewski (dyrektor oddziału) – tata naszej uczennicy.
W trakcie wykładu młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca w branży logistycznej i poznała korzyści płynące z zatrudnienia w takiej firmie.Zajęcia spotkały się z dużym aplauzem ze strony uczniów.
Miło nam poinformować, że w dniu 22 maja 2018 roku w naszym liceum zakończyły się ustne egzaminy maturalne. Średni wynik procentowy, jaki uzyskali nasi uczniowie (135 abiturientów) to : z języka polskiego : 73%,
z języka angielskiego: 81%
oraz z języka niemieckiego również 81%.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki z egzaminów pisemnych. Wyniki 3 lipca 2018 roku.
W czwartek 23 maja 2018 roku klasy I naszego liceum w ramach zajeć z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Spotkanie dotyczyło walki z cyberprzemocą. Uczniowie obejrzeli ciekawy film, skłaniający do refleksji. Nastepnie wysłuchali krótkiej pogadanki na w/w temat.
23 maja 2018 r klasa 1d z wychowawcą I. Przybył i prof. E. Jusis była na niezwykłym "spotkaniu" z niezwykłym człowiekiem: miasto Łódź, wystawa rekonstrukcji modeli prac i pomysłów LEONARDA DA VINCI. Wystawa prezentowana obecnie w „EC1 Łódź — Miasto Kultury” składa się z dwóch głównych części. Pierwszą z nich jest światowa wystawa poświęcona maszynom zaprojektowanym przez Leonarda, a druga polskim wynalazcom i została stworzona przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej. http://ec1lodz.pl/aktualno%C5%9Bci/leonardo-da-vinci-energia-umys%C5%82uA poza tym.... najdroższy i najnowocześniejszy dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, niesamowite rewitalizacje architektoniczne, słynne murale Łódzkie http://niezlasztuka.net/o-sztuce/lodzkie-murale-ciekawostki-interaktywna-mapa-murali/ oraz zrewitalizowany kompleks fabryczny Manufaktura, hotel Andels nagrodzony przez European Hotel Design Awards w kategorii "Architektura Roku: przebudowa istniejącego budynku na hotel", pałac rodziny Poznańskich i oczywiście spacer ulicą Piotrkowską.
Reprezentanci klas I naszego liceum wraz z opiekunem p. Lepieszo wzięli dzisiaj tj. 23 maja udział w koncercie patriotycznym Warszawskiego Chóru Polonia im.Ignacego Jana Paderewskiego. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie.
17 maja w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbyła się debata historyczna pt.: „Adres: Niepodległość – jak tam dojść?”. Wzięły w niej udział uczennice klasy IA naszego liceum. Było to wydarzenie organizowane w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod honorowym patronatem Jana Starzyńskiego – Prezydenta Miasta Pruszkowa. Debatę prowadziła: Hanna Maria Giza wraz z gośćmi zaproszonymi do rozmowy: prof. Andrzej Chwalba, prof. Mariusz Wołos, dr hab. Katarzyna Sierakowska.
.
Nasi uczniowie nagrodzeni w finale regionalnego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego
W Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie w dniu 17 maja 2018 roku odbył się finał regionalny XIX edycji ogólnopolskiego
Konkursu Geologiczno - Środowiskowego
"Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".
Tegoroczne hasło konkursu to "TAJEMNICE KARBOŃSKICH LASÓW".
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu pisali prace na wybrany przez siebie temat z trzech podanych. Z naszego liceum udział wzięło 10 prac konkursowych.Do drugiego etapu konkursu (finału regionalnego) została zakwalifikowana praca Piotra Sekulskiego z klasy II c oraz Aleksandry Sadowskiej z klasy 1b.
Len Kucyper-Ładykowski z klasy 1 b otrzymał wyróżnienia za pracę pisemną.
17 maja 2018 roku Piotr i Aleksandra zmagali się z testem z zakresu geografii fizycznej. W finale regionalnym konkursu(region obejmował województwa mazowieckie, podlaskie i lubelskie) Aleksandra - uczennica klasy Ib - zajęła wysokie IV miejsce ,a Piotr z 2 c – zajął również wysokie V miejsce.
Brawo !Gratulujemy. Miałyśmy przyjemność wspierać dziewczynki w ich geograficznych zmaganiach.
Bożena Wojtyś, Ewa Kuziela- nauczyciele geografii
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dwa projekty obywatelskie opracowane i zgłoszone przez naszych uczniów (członkowie grupy twórczej powstałej w ramach projektu „Cienie i blaski” )11 maja 2018r zyskały aprobatę ZESPÓŁU DS.BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA PRUSZKOWA.
Obszar VI : 47-„ Kurtyna w górę”, 48-„ Twórcą być”.
Teraz zweryfikowane projekty zostaną poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w dniach 26 maja – 24 czerwca 2018r.
Wtedy poprosimy o wsparcie .
Wnioski rekrutacyjne składamy w godz: 9.00-15.00. Na tym etapie rekrutacji prosimy składać same wnioski bez zdjęć
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Instytutu Fizyki PAN w Warszawie, który odbędzie się w sobotę 26 maja br.
Podczas Dnia Otwartego nasi Goście będą mogli zajrzeć do laboratoriów Instytutu, a także wziąć udział w wykładach popularnonaukowych z pokazami, dzięki czemu poznają wiele ciekawych zjawisk fizycznych. Dla najmłodszych Gości (7-10 lat) przygotowaliśmy specjalne warsztaty.
Załączamy plakat informacyjny i szczegółowy program imprezy.
Pozdrawiamy serdecznie,
Anna Reszka
Grzegorz Grabecki
.
GRATULUJEMY!!!
TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI !!!
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: test i praca indywidualna.W kategorii testu wynik bardzo dobry otrzymali : Zuzanna Tataj i Maurycy Okuniewski z klasy III E i był to najwyższy wynik w szkole. W kategorii praca indywidualna laureatką wyróżnienia na szczeblu kraju została uczennica klasy I E Anna Kondracka, a wynik bardzo dobry uzyskała Julia Radzio również z klasy IE. Gratulujemy wspaniałych wyników!