.
Stało się!!! Nasze liceum okazało się najlepsze w projekcie UW " Matematyka dla ciekawych świata". Nasi uczniowie wyprzedzili najlepsze warszawskie licea i zajęli I miejsce!!! BRAWO!!! GRATULACJE!!! W czwartek 14 czerwca 2018 roku odebrali dyplom oraz nagrodę!
http://ciekawi.icm.edu.pl/drupal/?q=node/149
POLECAMY POD GŁOSOWANIE PROJEKTY ZGŁOSZONE PRZEZ TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW KOŚCIUCHA
Grzegorza R. i Szymona G. obszar VI -pozycja 5,6 (47, 48)
https://pruszkow.citizenpro.pl/projects
Kościuszkowcy z Pruszkowa, szukajcie poparcia dla naszych idei, pieniądze i praca do was wrócą ( tak było z poprzednim projektem " Cienie I blaski" - dla tych , którzy nie kojarzą - Fircyki).
4 czerwca my, uczniowie klasy 2e z p. Agnieszką Armistą i p. Anną Hill-Gaweł wyruszyliśmy w pełną przygód na łonie natury wycieczkę do Inowłodzi. W poniedziałek o 8.00 wsiedliśmy do autokaru i po dwóch godzinach dotarliśmy na miejsce, gdzie zmieniliśmy środek transportu na kajaki.
Niektórzy pierwszy raz, inni z wieloletnim doświadczeniem ale wszyscy daliśmy radę i zamiast marudzić, relaksowaliśmy się słuchając szumu wody i śpiewu ptaków. Pogoda dopisywała i czuliśmy się wspaniale ale, kiedy dopłynęliśmy do celu, poczuliśmy wielką ulgę, że to już koniec wiosłowania. Weszliśmy wyczerpani do naszych domków i po małym rozeznaniu w terenie ruszyliśmy na przepyszną obiadokolację a jakiś czas później czekało na nas ognisko, przy którym wróciliśmy do naszych dziecięcych lat śpiewając piosenki i wygłupiając się. Następnego dnia, wypoczęci udaliśmy się po śniadaniu na ściankę wspinaczkową, gdzie asekurowali nas zabójczo przystojni instruktorzy. Mogliśmy się wykazać zwinnością i sprawnością co przyniosło dużo śmiechu i radości, a kiedy to nam się znudziło przeszliśmy na tyrolkę. Po zjedzeniu obiadu wyszliśmy poza ośrodek wypoczynkowy aby zobaczyć stary romański kościół na wzgórzu, który zrobił na nas wrażenie. Wszystko wyglądało wewnątrz bardzo surowo ale jednoczenie miało swój mroczny klimat. Mieliśmy okazje posłuchać o kilku ciekawostkach dotyczących tej budowli i wejść na jej samą górę. Po uzupełnieniu zapasów w sklepiku wróciliśmy do ośrodka i wskoczyliśmy w stroje kąpielowe, żeby wykąpać się w rzece. Kolacje mieliśmy w formie ogniska pod klimatyczną wiatą, gdzie czekały na nas nie tylko kiełbaski ale też bigos, kurczak a nawet tofu. Ostatniego dnia spakowaliśmy swoje bagaże i wsiedliśmy w kajaki, którymi dopłynęliśmy do miejsca, gdzie czekał na nas autokar i wróciliśmy do domów.
Ta wycieczka była dla nas niezwykłym sposobem na odpoczynek po całym roku szkolnym ciężkiej nauki. Piękne malownicze widoki, sympatyczni ludzie i możliwość lepszej integracji sprawiły, że ten wyjazd możemy spokojnie zaliczyć do jednego z najlepszych.
Klasa 1d - Zaczęliśmy od wizyty w ZOO - było pracowicie i zespołowo: zbieraliśmy materiały do pracy z biologii. Poranek w ZOO = strzał w dziesiątkę: pora karmienia i chłodniejsza aura.Potem .... przez Wisłę , Starówkę, najwęższy dom i do Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, oglądaliśmy wystawę obrazów , grafik i fotografii Zdzisława Beksińskiego. http://maw.art.pl/?exhibition=beksinski-in-hoc-signo-vinces
Nie było, aż tak mrocznie jak nas pani prof. Przybył przygotowywała, fascynacja pozostała nieodgadnionym umysłem pozostała.Dla tych, którym nie po drodze wystawa, polecamy rzut okiem na stronę, warto:https://www.google.pl/search?q=beksinski+zdzis%C5%82aw&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWgeKuzMTbAhWrK5oKHW0_DuoQ_AUICigB&biw=1366&bih=637
Dzisiaj wycieczka nie z tej planety 1d, 1c - Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk - wykład i prezentacja aparatury obserwacyjnej na dachu Instytutu. Na zdjęciu za nami dwie ogromne anteny
Ostatnie spotkanie z Politechniką Warszawską
w LO im. T. Kościuszki
w ramach drugiej edycji
Akademii Matematyki PW
9 CZERWCA 2018 SOBOTA GODZ. 10.00 (sala 8,7)wykład + warsztaty URUCHOMIONO JUŻ ZAPISY
Prowadzący dr Łukasza BłaszczykaWprowadzenie do działań na macierzach, czyli skomplikowane liczby w przystępnym wydaniu
Na zajęcia warsztatowe z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy ( link na stronie szkoły - MiNI) lub
http://kosciuch.mini.pw.edu.pl/"
W imieniu organizatorów pozdrawiam i zapraszam, Izabella Przybył - nauczyciel matematyki.
PS. Uzyskanie dyplomu Miniakademii Matematyki uprawnia do otrzymania oceny cząstkowej 6 z matematyki na wejściu dla naszych przyszłych uczniów.
Z przyjemnością i dumą informujemy , że w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR” Błażej L.-1d. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy również pozostałym 21 uczestnikom , szczególnie Julii Ś. -2d. i Alisie Z.-3a, którym do otrzymania wyróżnień zabrakło 5%.
W czwartek 24 maja odbyła się prelekcja zawodoznawcza na temat logistyki dla uczniów klasy 2 a i 2b.
Prezentacji bardzo popularnego w ostatnim czasie zawodu dokonali przedstawiciele firmy Nagel Polska: p. Agnieszka Talarczyk (kierownik działu HR i marketingu) oraz p. Hubert Korabiewski (dyrektor oddziału) – tata naszej uczennicy.
W trakcie wykładu młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca w branży logistycznej i poznała korzyści płynące z zatrudnienia w takiej firmie.Zajęcia spotkały się z dużym aplauzem ze strony uczniów.
Miło nam poinformować, że w dniu 22 maja 2018 roku w naszym liceum zakończyły się ustne egzaminy maturalne. Średni wynik procentowy, jaki uzyskali nasi uczniowie (135 abiturientów) to : z języka polskiego : 73%,
z języka angielskiego: 81%
oraz z języka niemieckiego również 81%.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki z egzaminów pisemnych. Wyniki 3 lipca 2018 roku.
W czwartek 23 maja 2018 roku klasy I naszego liceum w ramach zajeć z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Straży Miejskiej. Spotkanie dotyczyło walki z cyberprzemocą. Uczniowie obejrzeli ciekawy film, skłaniający do refleksji. Nastepnie wysłuchali krótkiej pogadanki na w/w temat.
23 maja 2018 r klasa 1d z wychowawcą I. Przybył i prof. E. Jusis była na niezwykłym "spotkaniu" z niezwykłym człowiekiem: miasto Łódź, wystawa rekonstrukcji modeli prac i pomysłów LEONARDA DA VINCI. Wystawa prezentowana obecnie w „EC1 Łódź — Miasto Kultury” składa się z dwóch głównych części. Pierwszą z nich jest światowa wystawa poświęcona maszynom zaprojektowanym przez Leonarda, a druga polskim wynalazcom i została stworzona przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej. http://ec1lodz.pl/aktualno%C5%9Bci/leonardo-da-vinci-energia-umys%C5%82uA poza tym.... najdroższy i najnowocześniejszy dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, niesamowite rewitalizacje architektoniczne, słynne murale Łódzkie http://niezlasztuka.net/o-sztuce/lodzkie-murale-ciekawostki-interaktywna-mapa-murali/ oraz zrewitalizowany kompleks fabryczny Manufaktura, hotel Andels nagrodzony przez European Hotel Design Awards w kategorii "Architektura Roku: przebudowa istniejącego budynku na hotel", pałac rodziny Poznańskich i oczywiście spacer ulicą Piotrkowską.
Reprezentanci klas I naszego liceum wraz z opiekunem p. Lepieszo wzięli dzisiaj tj. 23 maja udział w koncercie patriotycznym Warszawskiego Chóru Polonia im.Ignacego Jana Paderewskiego. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie.
17 maja w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbyła się debata historyczna pt.: „Adres: Niepodległość – jak tam dojść?”. Wzięły w niej udział uczennice klasy IA naszego liceum. Było to wydarzenie organizowane w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod honorowym patronatem Jana Starzyńskiego – Prezydenta Miasta Pruszkowa. Debatę prowadziła: Hanna Maria Giza wraz z gośćmi zaproszonymi do rozmowy: prof. Andrzej Chwalba, prof. Mariusz Wołos, dr hab. Katarzyna Sierakowska.
.
Nasi uczniowie nagrodzeni w finale regionalnego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego
W Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie w dniu 17 maja 2018 roku odbył się finał regionalny XIX edycji ogólnopolskiego
Konkursu Geologiczno - Środowiskowego
"Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".
Tegoroczne hasło konkursu to "TAJEMNICE KARBOŃSKICH LASÓW".
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu pisali prace na wybrany przez siebie temat z trzech podanych. Z naszego liceum udział wzięło 10 prac konkursowych.Do drugiego etapu konkursu (finału regionalnego) została zakwalifikowana praca Piotra Sekulskiego z klasy II c oraz Aleksandry Sadowskiej z klasy 1b.
Len Kucyper-Ładykowski z klasy 1 b otrzymał wyróżnienia za pracę pisemną.
17 maja 2018 roku Piotr i Aleksandra zmagali się z testem z zakresu geografii fizycznej. W finale regionalnym konkursu(region obejmował województwa mazowieckie, podlaskie i lubelskie) Aleksandra - uczennica klasy Ib - zajęła wysokie IV miejsce ,a Piotr z 2 c – zajął również wysokie V miejsce.
Brawo !Gratulujemy. Miałyśmy przyjemność wspierać dziewczynki w ich geograficznych zmaganiach.
Bożena Wojtyś, Ewa Kuziela- nauczyciele geografii
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dwa projekty obywatelskie opracowane i zgłoszone przez naszych uczniów (członkowie grupy twórczej powstałej w ramach projektu „Cienie i blaski” )11 maja 2018r zyskały aprobatę ZESPÓŁU DS.BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA PRUSZKOWA.
Obszar VI : 47-„ Kurtyna w górę”, 48-„ Twórcą być”.
Teraz zweryfikowane projekty zostaną poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w dniach 26 maja – 24 czerwca 2018r.
Wtedy poprosimy o wsparcie .