W dniu Święta Szkoły - 22.03.2018 - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Julia Tokarz z klasy IIc złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Żbikowie.
23 marca 2018 r. przecieraliśmy szlak w Międzynarodowym Konkursie "Nabój".Formuła konkursu nietypowa, ciekawa i zaskakująca: wiedza, współpraca, ryzyko, tempo, koordynacja działań. Lekko nie było : zdobyliśmy cenne doświadczenie, wypracowaliśmy 26 wynik w Europie. Pierwsze koty za płoty.
Gratulacje dla odważnych Uczestników : Alisa Zubenko, Janaszewskiego Kuby, Santarka Dominika, Zielińskiego Dominika, Lendziona Błażeja.
Opiekun grupy i koordynator : Izabella Przybył
Dzień otwarty dla kandydatów już za nami - dziękujemy za tak liczne przybycie!
Drodzy Gimnazjaliści! Trzymamy za Was kciuki na egzaminach i do zobaczenia w naszej szkole! 😊
Zdjęcia wykonane przez http://www.fotografpruszkow.pl
W dniu 13 marca odbył się w Ursusie pierwszy etap konkursu piosenki Wojciecha Młynarskiego pt. Tulipanada, w którym wzięło udział troje uczniów z klasy pierwszej D:Julia Kucharska, Weronika Witter i Franciszek Prokopiuk.Uczniowie wykonali każdy jedną piosenkę z tekstem W.Młynarskiego: “Kocham cię życie”, “Światowe życie” i “Nie ma jak u mamy”.Uczniowie zostali pochwaleni przez komisje i każdy z nich otrzymał konstruktywne uwagi do dalszej pracy.Czekając na wyniki pierwszego etapu konkursu, życzymy im zapału do pracy i wielu sukcesów.
W konkursie wzięły udział 3 uczennice z klas pierwszych:Patrycja Huk, Anna Kondracka i Weronika Witter. Powstały bardzo ładne i interesujące prace, każda w innym stylu.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac.Uczennicom życzymy sukcesów na dalszym etapie konkursu.
W piątkowy poranek 9 marca 2018r. uczniowie klasy 3 E wraz z wychowawcą p. Bożeną Domańską oraz p. Anetą Rachtan pojechalina dwuetapową wycieczkę dydaktyczną do Warszawy.Najpierw udali się do Muzeum Ewolucji, gdzie mieli szansę zapoznać się z bogatą kolekcją eksponatów, m.in.: odlewem szkieletu prakonia, rekonstrukcją australopiteka oraz szkieletem wodnego rybożernego płaza tarczogłowego. Dowiedzieli się także, że proces rozrostu mózgu był warunkiem, a nie przyczyną uformowania człowieka cywilizowanego.
Następnie w Teatrze Studio Buffo uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Tango”, będący adaptacją dramatu Sławomira Mrożka. W sztuce wykorzystano zarówno współczesną muzykę, jak i nagrania z lat sześćdziesiątych, co umożliwiło nową interpretację oraz pozwoliło lepiej zrozumieć treść książki. Było to przedostatnie wspólne wyjście klasy 3 e, która niebawem wróci do Muzeum Ewolucji, aby wysłuchać wykładu na temat etapów antropogenezy.
Nasi uczniowie wzieli udział w warsztatach dla młodzieży orgazizowanych przez MDK..Trzymamy kciuki za realizację marzeń uczestników
Dnia 08. 03. Na drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs Eureka.
Przed godziną 9 proszę zgłosić się do następujących sal:
sala nr 5 – uczniowie klas 1a, 1d,
sala nr 7 – uczniowie klas 1e, 2a, 2d,
sala nr 8 – uczniowie klas 3a, 3d, 3e.
Potrzebne przybory to czarny długopis (nie flamaster).Do wszystkich uczniów, którzy zgłosili się do konkursu wysłałam też wiadomość w dzienniku elektronicznym.Trzymam kciuki, powodzenia! I.Miklaszewska
W piątek 2 marca 2018 roku, dzięki uprzejmości rodziców jednego z uczniów Państwa Kośnic, LO im. T.Kościuszki w Pruszkowie miało zaszczyt gościć uczestnika Powstania Warszawskiego p. Janusza Walędzika.Spotkanie uświetniła obecność Starosty Pruszkowskiego p. Maksyma Gołosia oraz Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu p. Małgorzaty Kucharskiej. Pan Walędzik przeprowadził ciekawą, pełną wzruszeń żywą lekcję historii. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem wydarzeń II wojny światowej od świadka tych historycznych chwil. Uczniowie zadawali wiele pytań, oglądali pamiątki wystawione przez p. Walędzika oraz podziwiali makietę wizji Powstania Warszawskiego, przygotowaną przez ucznia kl.I e Mariusza Budkiewicza. Spotkanie trwało około 2 godzin, a młodzież nie mogła rozstać się z przesympatycznym Panem Januszem.
W czwartek 1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie Policji z młodzieżą szkolną klas maturalnych. Przedstawiciele Policji zachęcali młodzież do pracy w Policji omawiając warunki pracy w zawodzie policjanta. Na koniec spotkania uczniowie mogli zadać pytania.
W poniedziałek 26 lutego gościliśmy w naszej szkole Pana Witolda Skrzyńskiego, rodzica ucznia naszego liceum. Pan Skrzyński poprowadził dwugodzinny wykład dla uczniów klas trzecich: IIIA, IIID i IIIE na temat technik obrazowania medycznego. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych informacji dotyczących m.in. obrazowania rentgenowskiego, medycyny nuklearnej, magnetycznego rezonansu jądrowego, ultrasonografii, termografii i czy taka diagnostyka jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Młodzież dowiedziała się także, jaki rodzaj kształcenia należy wybrać aby pracować w takim zawodzie. Wykład był świetną okazją aby zobaczyć jak wiedza teoretyczna i osiągnięcia techniczne mogą być wykorzystywane w praktyce, w diagnozowaniu i leczeniu człowieka. Bardzo dziękujemy Panu Witoldowi Skrzyńskiemu i liczymy na dalszą współpracę.
Na tablicy przy pokoju nauczycielskim zostały wywieszaone listy na ustne egzaminy maturalne. Prosimy uczniów klas III o weryfikację.
22.02.2018 r. klasy III b i III c wyruszyły na wycieczkę do Kłodawy. Zjechaliśmy szybem „Michał” na głębokość
W ramach tegorocznej realizacji projektu uczniowie klasy II D (realizujący rozszerzony program nauczania fizyki) wykonali:
- statek napędzany silnikiem parowym,
- silnik Stirlinga,
- stos Volty,
- generator wodoru,
- „wir balonowy”,
- samochód napędzany silnikiem elektrycznym,
- działo Gaussa,
- „kolejkę” elektromagnetyczną,
-doświadczenia przedstawiające przemiany energii mechanicznej.
Wiele z tych urządzeń zostanie zaprezentowanych podczas dnia otwartego dla gimnazjalistów (15.03.2018).