Wnioski rekrutacyjne składamy w godz: 9.00-15.00. Na tym etapie rekrutacji prosimy składać same wnioski bez zdjęć
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Instytutu Fizyki PAN w Warszawie, który odbędzie się w sobotę 26 maja br.
Podczas Dnia Otwartego nasi Goście będą mogli zajrzeć do laboratoriów Instytutu, a także wziąć udział w wykładach popularnonaukowych z pokazami, dzięki czemu poznają wiele ciekawych zjawisk fizycznych. Dla najmłodszych Gości (7-10 lat) przygotowaliśmy specjalne warsztaty.
Załączamy plakat informacyjny i szczegółowy program imprezy.
Pozdrawiamy serdecznie,
Anna Reszka
Grzegorz Grabecki
.
GRATULUJEMY!!!
TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI !!!
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: test i praca indywidualna.W kategorii testu wynik bardzo dobry otrzymali : Zuzanna Tataj i Maurycy Okuniewski z klasy III E i był to najwyższy wynik w szkole. W kategorii praca indywidualna laureatką wyróżnienia na szczeblu kraju została uczennica klasy I E Anna Kondracka, a wynik bardzo dobry uzyskała Julia Radzio również z klasy IE. Gratulujemy wspaniałych wyników!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dniu 3 maja 2018 roku w powiatowych obchodach Święta Konstytucji. Uczniowie oraz poczet sztandarowy liceum uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w Kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie.
W piątek 27 kwietnia 2018 roku w naszym liceum pożegnaliśmy uczniów klas III. Na uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III zaproszenie przyjeli : wicestarosta pruszkowski p. Krzysztof Rymuza, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków naszego liceum p. Wojciech Konecki, przewodniczący Rady Rodziców p. Dariusz Seremak, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Bożena Malesa oraz skarbnik Rady Rodziców p. Renata Karlewicz.
Po oficjalnych powitaniach gości wicestarosta pruszkowski p. Krzysztof Rymuza wraz z pania dyrektor Iwona Pych wręczyli 17 świadectw z biało- czerwonym paskiem uczniom, których średnia równała się 4,75 lub była wyższa. Najwyższą średnią- 5,44- zdobyła Agata Bogucka, uczennica klasy III A.
Natępnie wyróżniono 10 uczniów za dobre wyniki oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Nagrodzono także licznie uczniów za działalność społeczną, bardzo dobrą frekwencję, działalność w samorządzie uczniowskim oraz uczestnictwo w zawodach sportowych.
Wszystkie nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.
Statuetkę Sportowca Roku zdobyła Magdalena Wójcik z klasy III C. Absolwentami Roku zostali: Magdalena Wójcik z klasy III C oraz Hubert Ruciński z klasy III D.
Po raz pierwszy wręczono nagrodę Wolontariusz Roku, ufundowaną przez firmę szkoleniową A-Z. W tym roku otrzymało ją dwóch uczniów: Izabela Zaraś z klasy III D oraz Hubert Ruciński z klasy III D. Uczniowie zaskoczyli wszystkich pięknym gestem, gdyż otrzymaną nagrodę pieniężną przekazali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.Po wręczeniu nagród uczniom pani dyrektor Iwona Pych podziękowała wychowawcom klas III oraz rodzicom , którzy angażowali się w działania w naszym liceum.Część artystyczną przygotowała klasa IIA wraz z wychowawcą p. Urszulą Kuligowską.Teraz trzymamy kciuki za naszych absolwentów na Maturze!!! Powodzenia!!!
We wtorek 24 kwietnia grupa uczniów z klasy 1 b pod opieką p. J. Grzegorczuk uczestniczyła w spektaklu w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry zespołu ,,Mazowsze’’, który miał miejsce w Mateczniku ,,Mazowsze’’ w Otrębusach.
Występ pod tytułem ,,Kalejdoskop barw Polski’’ odzwierciedlał różnorodność polskich tańców narodowych, regionalnych, tradycyjnych melodii oraz strojów. Koncert w Mateczniku uświetniły swoją obecnością Pierwsze Damy z Polski i Etiopii -małżonka Prezydenta Polski Pani Agata Kornhauser-Duda oraz małżonka Prezydenta Etiopii, przebywającego z wizytą w Polsce, Pani Meaza Abrham.
Koncert w obecności tak zacnych gości mogły podziwiać też reprezentacje z innych okolicznych szkół i przedszkoli. Na pewno było to niezapomniane widowisko artystyczne.
W dniu 26 kwietnia 2018 roku odbyły się szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowała klasa 2B wraz z wychowawcą Panią Anetą Rachtan.
57 edycja rejonowych zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” rozegranych w konkurencji karabin sportowy /ks -20/ na obiekcie ZKS Marymont zakończyła się dla naszych strzelców miejscem na podium. Drużyna chłopców zajęła – drugie miejsce z wynikiem – 358 pkt. Indywidualny wkład punktowy zawodników do wyniku drużyny wygląda następująco:
Dziewczęta w swojej grupie zajęły 7 miejsce. Obie drużyny wystartowały w mocno odmłodzonych składach. Zyskały cenne doświadczenie uczestnicząc w trudnej rywalizacji z 20 reprezentacjami innych szkół. Gratulujemy strzelcom dobrego sportowego wyniku.
Miło nam poinformować, że nasza polonistka p. Katarzyna Zegadło-Gałecka, która w ubiegłym roku obroniła tytuł doktora nauk humanistycznych, w dniu wczorajszym uczestniczyła w uroczystej promocji doktorskiej w Pałacu Kazimierzowskim Uniwersytetu Warszawskiego.
21 kwietnia 2018 grupa uczennic naszego liceum uczestniczyła w XXXIII Rajdzie ,,Szlakiem Naszej Historii ,,w Pruszkowie ,w tym roku organizowanego pod hasłem ,,1918-2018 Niepodległa,,.
Uczennice klas 1e oraz 1b pod opieką pani J. Grzegorczuk zorganizowane w 2 patrole podążały ulicami Pruszkowa oraz okolic w poszukiwaniu śladów przeszłości. Odwiedzając miejsca takie jak Cmentarz żydowski ,szpitalny w Tworkach, Kościół św. Kazimierza ,Pomnik szesnastu ,tablice upamiętniające fakty historyczne i bohaterów tamtych czasów , doświadczały żywej lekcji historii .
Po przybyciu do miejsca wyznaczonego wg trasy patrol odpowiadał na pytania, oddawał hołd , zapalał znicze .
Rajd był ciekawą przygodą historyczną i wiedza nabyta podczas rajdu na pewno pozostanie na długo w pamięci.Grupa uczestników Rajdu.
24 kwietnia 2018 roku ponad 100 uczniów naszej szkoły obejrzało spektakl anglojęzyczny " Mars Actually". Spektakl opowiada o wizycie trzech kosmonautów ze stacji marsjańskiej. Opowiadają nam o życiu na Marsie- czy aby na pewno???
Dnia 20 kwietnia uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą p. Rafałem Piórkowskim mieli okazję wziąć udział w obchodach rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. Przed rozpoczęciem wydarzenia młodzież poszła na spacer ulicami starego miasta, podczas którego Pani Małgorzata Rzewnicka zapoznała ją z zabytkami Warszawy. Przybliżyła im też kilka ciekawostek na temat wybranych zabytków. Wycieczka minęła w bardzo przyjemnej atmosferze i z pewnością poszerzyła wiedzę historyczną uczniów naszego liceum.
W ramach obywatelskiego projektu "Cienie i blaski" realizowanego we współpracy z Książnicą Pruszkowska i Mlodzieżowym Domem Kultury grupa naszych uczniów (1D+3A) ze szkolnym koordynatorem prof. Izabellą Przybył brała udział w specjalnie dla nas zorganizowanym wydarzeniu kulturalnym. Obejrzeliśmy kultowy spektakl "Władza" - Nicka Deara w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, prócz uczty teatralnej, gdyby nie prywatne spotkanie z zespołem aktorów. Fantastyczne, zwłaszcza dla członków naszej grupy teatralnej "Fircyki".
Korzystając z okazji odwiedziliśmy zaskakująco bogate Muzeum Jacka Malczewskiego czołowego malarza i rysownika Młodej Polski.
19 kwietnia, w samo południe, w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Lekcję trudnej i bolesnej historii przeprowadzili uczniowie klasy 2e: Julia Parczewska, Weronika Wyłupek, Krzysztof Rowicki i Mateusz Tarkowski we współpracy z p. Katarzyną Zegadło - Gałecką oraz p. Anną Zegadło. Wspomnienie bohaterskich powstańców podsumowało przypomnienie sylwetek bojowników getta, którzy związani byli z Pruszkowem: Szlamka Szustera, Zachariasza Artsztajna i Lonki Koziebrockiej. Na zakończenie wysłuchaliśmy wzruszającej interpretacji piosenki "Warszawo ma" w wykonaniu uczennicy klasy 2e, Zuzanny Fijak.
Uczniowie i nauczyciele dumnie nosili przez cały dzień symbol pamięci o powstaniu - żonkile.
Znów połączyła nas pamięć.
„Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy” – Marek Edelman
19 kwietnia 1943 wybuchło zbrojne powstanie w getcie w Warszawie. Bojowcy getta postanowili dać odpór oddziałom niemieckim, których zadaniem była ostateczna likwidacja największego getta w Europie. Dziś chcemy uczcić pamięć walczących, biorąc udział w organizowanej przez Muzeum POLIN akcji Żonkile.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile. (źródło: Muzeum POLIN)
Uczcijmy ich pamięć podczas apelu, w czwartek, 19 kwietnia, o godzinie 12.00
Żonkile dostępne w bibliotece szkolnej. O żydowskich mieszkańcach naszego miasta i okolic przeczytasz w dostępnej w bibliotece książce Sefer Pruszków.(zdjęcie: Sefer Pruszków).
Łączy nas pamięć