16 czerwca 2016r. członkowie klubu CAŁKA obejrzeli wystawę wyróżnionych prac dyplomowych na Wydziale Malarstwa, Grafiki, Rzeźby i Struktur ASP. Gospodarzem spotkania i przewodnikiem naszej grupy był wieloletni prorektor Akademii sztuk Pięknych profesor Jacek Dyrzyński( https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Dyrzy%C5%84ski ), obecnie kierownik Katedry Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych. Szczególne wrażenie zrobiły na nas prace z pracowni profesora – my miłośnicy geometrii, ten rodzaj sztuki czuliśmy najlepiej. Otrzymaliśmy od profesora album „Inna formuła obrazu”
Cała społeczność kościuszkowska kibicuje naszej reprezentacji podczas dzisiejszego meczu Polska - Niemcy. Polska Biało - Czerwoni!!!
Z przyjemnością informujemy, że nasza tegoroczna absolwentka, Klaudia Wołosiuk z klasy III F, została laureatką IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKo organizowanego przez Wyzszą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Uczennica w nagrodę otrzymała zaproszenie na letni obóz naukowy, który odbędzie się w terminie 2-4 września 2016 roku w Ośrodku Rehabilitacji i Wypoczynku " Perła Borów" w Tleniu. Celem obozu jest zapoznanie się z metodyką przeprowadzania badań i analiz pozwalających na opracowanie planu ochrony środowiska oraz stanu zanieczyszczenia wybranej miejscowości. Zadaniem, z jakim zmierzą się studenci podczas pobytu, będzie identyfikacja źródeł emisji zanieczyszczeń wody, gleby i powietrza miejscowości Tleń.Warto przypomnieć, że Klaudia jest także laureatką ubiegłorocznej turnieju.Serdecznie gratulujemy!
W czasie Weekendu Biegowego z Sokołem w Zakopanem odbył się Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły, podczas którego przeprowadzono rownież Mistrzostwa Polski w Skyrunningu. Uczeń naszej szkoły Jakub Jurasz w kategorii Junior (18-19 lat) zdobył w nich srebrny medal zajmując drugie miejsce.
Miło nam poinformować , iż w tegorocznym rajdzie historycznym nasza szkoła zajęła II oraz III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
10 czerwca 2016 roku w godzinach 18.30-24.00 w naszej szkole odbyła się noc literacko- filmowa. Chętni uczniowie pod opieką opiekuna samorządu szkolnego oraz bibliotekarza szkolnego obejrzeli dwa filmy: " Stowarzyszenie umarłych poetów" oraz " Whiplash".W przerwie między filmami uczniowie czytali wspólnie wybrane fragmenty poezji nawiązujące do pierwszego filmu. Uczniowie w miłej, kameralnej atmosferze skonsumowali zamówioną wcześniej pizzę.
Z przyjemnością i dumą informujemy, iż Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnionymi laureatami w
I Ogólnopolskim Konkursie Matematyka & GeoGebra MaGIK:
Nauczyciel prowadzący : Izabella Przybył
28 czerwca 2016 roku w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 w godzinach 10-12 w sali 214 (Aula Tomaszewskiego) odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i prezentacje nagrodzonych prac.
|
Z przyjemnością i dumą informujemy , że otrzymaliśmy zaproszenie na uroczyste zakończenie VII edycji "Matematyki dla Ciekawych Świata" organizowanym przez , ICM Uniwersytet Warszawski
Uroczystość będzie uhonorowaniem naszych Uczniów, którzy jako SUPER LIDERZY ukończyli kurs. Szkoła otrzyma dyplom wyróżniający Szkołę za aktywny udział jej uczniów w projekcie. Nauczyciel prowadzący : Izabella Przybył
Uroczystość odbędzie się w czwartek, 16 czerwca 2016 r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Pasteura 5, w sali 0.06 (parter), o godzinie 17.00.
|
W dniach 1-3 czerwca klasa 2a i 2e wraz z wychowawcami i nauczycielami udała się na wspaniałą wycieczkę do Torunia - miasta nauki, kojarzonego najczęściej z Mikołajem Kopernikiem i jedynymi w swoim rodzaju, pysznymi piernikami. Klasy w wielu miejscach realizowały swój program, wzbogacając się o nowe umiejętności i wiedzę. Już pierwszego dnia odbyły się zajęcia laboratoryjne, którym towarzyszył pokaz doświadczeń chemicznych z udziałem ognia. Drugiego dnia odwiedziliśmy muzeum przyrodnicze, gdzie również odbyła się lekcja tematyczna, uzupełniająca i pogłębiająca wiedzę zdobytą dopiero co w liceum. Nie mogło również zabraknąć tego dnia toruńskiego ogrodu zoo-botanicznego. Wieczór również spędziliśmy aktywnie - zwiedzając przepiękną starówkę Torunia i spacerując wzdłuż płynącej tuż obok Wisły. Trzeciego dnia odbyły się warsztaty, podczas których "produkowaliśmy" mydła i świece zapachowe. Zaraz po nich pognaliśmy do obserwatorium astronomicznego, by odbyć warsztaty fizyczne z udziałem zwierciadeł, zobaczyć niezwykle istotny dla całej ludzkości radioteleskop RT-4, a nawet poobserwować przez jeden z teleskopów słońce. Z pewnością wyjazd ten należał do najlepszych, bo nawet w zdobywaniu wiedzy i nauce wszystkim towarzyszył świetny humor :)
W dniach 1-2 czerwca 2016 klasa 2d brała udział w spływie kajakowym po Pilicy z Tomaszowa Mazowieckiego do Domaniewic.
Ostatniego dnia wycieczek tj. 03.06.2016 klasa I D i II D udała się do Warszawy do Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Wzięliśmy udziała w interesującym wykładzie : "Czy istnieje życie poza Ziemią?".Następnie za pomocą profesjonalnego teleskopu próbowaliśmy dojrzeć plamy na Słońcu - Słońce było piękne, ale plamki ani jednej:)Wdrapaliśmy się na dach, gdzie mogliśmy zobaczyć drugi teleskop, anteny zbierające informacje z satelitów i spojrzeć na pobliskie Centrum Badań Kosmicznych.Na zakończenie zostaliśmy wpuszczeni do centrum sterowania polskimi satelitami i zobaczyć z bliska na czym polega praca współczesnych badaczy kosmosu.Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, wszyscy naukowcy, z którymi dane nam było się spotkać chętnie dzielili się z nami swoją wiedzą i pasją.Może teraz częściej będziemy spoglądać w niebo ?
Uczniowie klasy IC w dniu 2.06.2016r. odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Mieli możliwość zapoznania się z kulturą oraz historią narodu żydowskiego. Jednym z ciekawszych aspektów okazała się sama architektura budynku, która przedstawia moment przejścia narodu żydowskiego przez Morze Czerwone.
Dnia 1 czerwca 2016 r z okazji dni wycieczkowych uczniowie klasy 1c wraz z opiekunami p. Bożeną Wojtyś i p. Izabellą Przybył wyruszyli na wycieczkę do Łazienek Królewskich w Warszawie. Będąc na miejscu postanowili także odwiedzić Belweder, który był udostępniony do zwiedzania z okazji Dnia Dziecka. Tam czekała na nich niespodzianka. Po obejrzeniu całej rezydencji, wraz z panią przewodnik udali się do jednej z sal. Po chwili oczekiwania przybyła para prezydencka. Takiego spotkania nikt się nie spodziewał. Panowała bardzo miła atmosfera a zdjęciom nie było końca.
Z inicjatywy uczniów i „świeżo upieczonych” absolwentów w szkole wznowił działanie KLUB MATEMATYCZNY „CAŁKA”. Podczas cyklicznych dwugodzinnych spotkań rozwiązujemy pozaszkolne zadania matematyczne, głównie z analizy, stąd nazwa klubu. Obecnie realizowany materiał obejmuje zakres 1szego roku matematyki na PW i SGH. Chętnych i ambitnych , lubiących wyzwania zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach.
Klasa II B i II C na wycieczce w Zakopanem
W zeszłą środę odwiedziliśmy złomowisko w Pruszkowie. Główną atrakcją tej wizyty była Wystawa Figur Stalowych. Można tam było zobaczyć kultowe postacie z filmów akcji oraz bajek m.in. Minionki, Transformery, Króla Juliana, Avatara i Iron Man. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak auta. Zadziwiła nas jakość wykonanych detali, ponieważ każdy element idealnie odwzorowywał oryginał. Był to bardzo ciekawie spędzony dzień i każdy z nas doszedł do wniosku, że inwencja twórcza nie zna granic.
1 czerwca, w Dzień Dziecka, uczniowie klasy 1b wraz z opiekunami, p. Katarzyną Zegadło-Gałecką i p. Arturem Bieńko, zawitali do Grodziska Mazowieckiego. Na miejscu zbiórki otrzymali do wykonania zadania, do których należało m.in. odnalezienie, opisanie i sfotografowanie obrazów czy pomników obecnych w przestrzeni miejskiej. Wszyscy wywiązali się ze swoich zadań znakomicie i w świetnych humorach powędrowali do kina, aby obejrzeć "Alicję po drugiej stronie lustra". Poniżej kilka zdjęć dokumentujących turystyczne odkrycia kościuszkowców.
Miło nam poinformować , że wszyscy abiturienci naszego liceum (tj.170 osób), zdali ustne egzaminy maturalne. Gratulujemy wysokich wyników!!! Ustny ezamin maturalny z języka polskiego uczniowie zdali na 70%, z języka angielskiego na 76% oraz z języka niemieckiego na 82 %. Jeszcze raz gratulujemy!!! Życzymy udanych zasłużonych wakacji !!! Wysokie wyniki z egzaminów ustnych potwierdzają wysoki poziom nauczania w naszym liceum!
21 maja 2016r. w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Waydy w Pruszkowie, uczniowie LO.im. T.Kosciuszki w Pruszkowie wzięli udział w debacie noszącej tytuł „Czas przemian. Rozważania o początkach państwa polskiego-nauka i mity.” Moderatorem dyskusji był doc. dr. Wojciech Wróblewski-archeolog. Natomiast ekspertami byli: prof. Władysław Duczko- archeolog, wicedyrektor Instytutu Antropologii i Archeologii Wydziału Historycznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, prof. Andrzej Buko- archeolog, profesor nauk humanistycznych specjalista od archeologii wczesnośredniowiecznej, prof. Paweł Żmudzki-historyk oraz dr. Michał Bogacki-historyk.Celem debaty było odkrywanie kulisów wydarzeń, które miały miejsce na początku kształtowania się Państwa Polskiego, a także opisanie historycznych procesów, dzięki którym doszło do ugruntowania Państwa Piastowskiego, popularyzacja nowych, często sensacyjnych hipotez, prezentacja ciekawych znalezisk archeologicznych i przedstawienie zaskakujących interpretacji powszechnie znanych wydarzeń.